• Головна
  • Сумська область: кількість випадків обморожень стрімко збільшується
13:15, 28 січня 2014 р.

Сумська область: кількість випадків обморожень стрімко збільшується

Незважаючи на постійні застереження рятувальників щодо дотримання громадянами вимог безпеки в період різкого зниження температури повітря, в області все частіше фіксуються випадки обмороження і переохолодження населення.

Лише за минулу добу до лікарень Сумщини госпіталізовано 13 осіб з різними ступенями переохолодження та обмороження, вік постраждалих від 26 до 80 років. Такі випадки зафіксовані в Кролевецькому, Білопільському, Лебединському, Ямпільському, Роменському, Липоводолинському, Охтирському, Конотопському, Путивльському районах і м. Суми.

Зокрема, до опікового відділення Сумської обласної клінічної лікарні з діагнозом обмороження госпіталізовано 3 людини. Так, через низьку температуру повітря 26-річний сумчанин отримав обмороження I, II, III, ступенів пальців обох кистей. Ще двоє жителів Сум 1933 та 1975 років народження також отримали обмороження верхніх кінцівок.

Щоб уникнути переохолодження та обмороження при негоді, дотримуйтесь простих порад:

  • · Носіть вільний одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано, щоб верхній одяг був непромокаючий.
  • · Тісне взуття, відсутність устілки створюють передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
  • · Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
  • · Якщо проводите цілий день на вулиці, заходьте кожні півгодини - годину в тепле приміщення.
  • · Подорожуючи на далеку відстань візьміть із собою термос з гарячим чаєм, кавою.
  • · Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, прикраси напальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.
  • · Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.
  • · Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області переконливо радить громадянам у період стійких морозів без потреби не залишати помешкань, а у разі появи симптомів загального переохолодження та обмороження невідкладно звертатись за медичною допомогою!

Нагадуємо, в області діє 617 стаціонарних пунктів обігріву. В яких можна отримати необхідну допомогу, зігрітися, випити гарячого чаю.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...