Прокуратура Сумщини перевірила законність перевезення дітей: виявлено чимало порушень

Прокуратура м. Суми провела перевірку діяльності відділення ДАІ Сумського МВ УМВС у Сумській області та Управління освіти і науки Сумської міської ради щодо створення безпечних умов перевезення дітей до місць оздоровлення та відпочинку і виявила ряд порушень чинного законодавства, повідомляє прес-служба прокуратури м. Суми.

Як повідомив прокурор прокуратури м. Суми Віталій Рябуха, у ВДАІ Сумського міського відділу міліції неодноразово узгоджували нерегулярні перевезення за маршрутами, не маючи списку дітей та копій посвідчень водіїв і медичних довідок про їх здоров’я. А відтак ставили під загрозу безпеку школярів, що вирушали в дорогу, бо не знали, чи не буде у транспорті зайвих пасажирів всупереч технічній характеристиці та реєстраційним документам транспортних засобів і чи кваліфіковані та здорові водії перевозитимуть неповнолітніх.

Також працівники ВДАІ Сумського міського відділу при узгодженні документів на перевезення дітей не вивчали факт трудових відносин водіїв з автомобільними перевізниками. Про це свідчить відсутність у матеріалах узгодження відомостей про номер та дату зарахування на роботу шоферів або номер та дату трудової угоди з ними.

При перевірці управління освіти і науки встановлено, що з ініціативи 28 шкіл міста з початку 2013 року автомобільним транспортом перевезено близько 4400 дітей за 150 екскурсійними маршрутами без укладання передбаченого законодавством договору про надання послуг з автомобільними перевізниками чи туристичними організаціями, чим грубо порушувалися права дітей на гарантії, які передбачаються такими угодами (наказом Міністерства Інфраструктури України від 20 червня 2012 року затверджена Типова форма договору про здійснення нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на внутрішніх обласних маршрутах протяжністю понад 50 км та міжобласних маршрутах).

Разом з тим, прокуратурою міста вивчена Інструкція з охорони праці для учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень на автомобільному транспорті управління освіти і науки Сумської міської ради, на основі якої розроблені інструкції всіх шкіл міста. За результатами вивчення у ній виявлено низку невідповідностей чинному законодавству України.

Так, управління освіти і науки Сумської міської ради не врахувало в Інструкції законодавчі зміни, які вносилися протягом десяти років! Отже дітей відправляли в дорогу увесь цей час теж не дотримуючись нових норм Закону.

Прокуратурою м. Суми внесені подання на адресу начальників Сумського МВ УМВС України у Сумській області та управління освіти і науки Сумської міської ради, за результатами розгляду яких Інструкції з охорони праці для учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень на автомобільному транспорті управління та шкіл скасовані та розроблені нові, які відповідають чинним нормам законодавства, поновлені права на безпечні умови перевезення дітей. Винні у допущених порушеннях посадові особи ВДАІ Сумського МВ УМВС України у Сумській області та управління освіти і науки Сумської міської ради понесли передбачену законодавством відповідальність.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов