• Головна
  • У прокуратурі Сум обговорили проблеми у сфері земельних відносин
14:30, 13 листопада 2013 р.

У прокуратурі Сум обговорили проблеми у сфері земельних відносин

Відбулася міжвідомча нарада з питань стану додержання у місті Суми вимог земельного законодавства в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, контролюючих органів, повноти та своєчасності вжитих заходів до усунення порушень закону.

У нараді взяли участь начальник відділу з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин прокуратури області Роман Харитоненко, прокурор м. Суми Сергій Мірошниченко та його заступник Олег Плескач, керівники Державної інспекції сільського господарства у Сумській області, управління Держкомзему в Сумському районі, Державної податкової інспекції в м. Суми, Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції та ВДВС Сумського міського управління юстиції СМВ УМВС України в Сумській області, заступник начальника управління містобудування та земельних відносин Сумської міської ради.

Як наголосив у вступному слові прокурор м.Суми Сергій Мірошниченко, робота по організації нагляду за додержанням земельного законодавства є одним із пріоритетних напрямів прокурорського нагляду. Однак, зазначив він, стан законності у сфері земельних відносин не відповідає повною мірою вимогам сьогодення і потребує поліпшення.

Більш детально на проблемах взаємодії відповідних органів з піднятого питання зупинився у своїй доповіді заступник прокурора м. Суми Олег Плескач. Він зазначив, що за для зменшення заборгованості по платі землю необхідні якісні зміни в організації роботи органів місцевого самоврядування і податкового контролю, дієве виконання рішень суду про стягнення заборгованості із плати за землю, приведення договорів оренди земельних ділянок в частині розміру річної орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства.

Проведеними прокуратурою м. Суми перевірками встановлено непоодинокі факти бездіяльності службових осіб Сумської міської ради і контролюючих органів, що призводило до невчасного надання до примусового виконання виконавчих листів до ДВС, а відтак створювало суттєві перешкоди до вчасного надходження коштів до бюджету.

Як зазначив виступаючий, не повною мірою відповідала законності і організація роботи органів державної влади та контролю щодо оформлення суб’єктами господарювання правоустановлюючих документів на землю.

Чимало зауважень прозвучало на адресу Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції, де через неорганізованість у роботі затягувалася реєстрація договорів оренди земельних ділянок, а міський бюджет недоодержував кошти.

Не завжди дієво реагували на звернення виконавчих органів Сумської міської ради і в Держсільгоспінспекції в Сумській областіщодо порушників чинного законодавстваВ результаті, за інформацією Сумської міської ради, 64 порушення земельного законодавства залишаються не усунутими.

У ході обговорення прийшли висновку, що лише комплексний підхід усіх контролюючих органів, передусім Державної податкової служби, Державної інспекції сільського господарства в Сумській області, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, дозволить підвищити ефективність роботи по захисту інтересів держави і громадян у сфері використання земельних ресурсів, наповненні місцевого бюджету.

Прийнята відповідна постанова із визначенням конкретних спільних заходів, які потребують комплексного підходу та вирішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...