Сумские депутаты попросили Януковича об ассоциации с Европой (ПИСЬМО)

В повестку дня сегодняшней сессии было внесено сразу два проекта решения об обращении к гаранту Конституции Виктору Януковичу, Премьер-министру Украины, голове Верховного Совета.

Первым в горсовет поступил проект от ВО «Батькiвщина», чуть позже свою редакцию обращения к руководству страны представили депутаты фракции «Рiдне мiсто».

Разница в документах заключалась в том, что «Батькiвщина» требовала от Президента Украины освободить Юлию Тимошенко, так как, по их мнению, это является главной причиной, по которой Европа может отказать в подписании договора об ассоциации в Вильнюсе.

Депутаты «Рiдного мiста» посчитали, что это требование не является обязательным для подписания, и этот пункт не стоит включать в текст обращения.

После длительных дебатов, политики нашли компромисс – был выбран текст от «Рiдного мiста», но в него добавлены требования исключить несправедливое и избирательное правосудие.

Полная версия обращения выглядит так:

Звернення депутатів Сумської міської ради

щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною

та Європейським Союзом

2013 рік без перебільшення стане історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського народу. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.

Ми, депутати Сумської міської ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи. Виходячи з цього ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається менш ніж місяць, а ми і далі є свідками домінування амбіцій невеликої групи політиків, які навіть не усвідомлюють масштаб геополітичних змін і викликів, які стоять перед Україною.

28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі. Перспектива підписання Угоди щодо асоціації залежить від того чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у сферах реформ виборчого законодавства та судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна – ЄС.

Сумська міська рада, схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.

Виконуючи волю наших виборців,

– Звертаємося до Президента України Віктора Януковича, вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційної політики, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.

– Звертаємося до Верховної Ради України не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття Виборчого кодексу; уникнення несправедливого та вибiркового правосуддя в майбутньому; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу в управлінні державними фінансами.

– Закликаємо Кабінет Міністрів України чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України в 2014-2015 роках, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці територіальними громадами та активістами громадянського суспільства.

Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави, переорієнтацію на нав’язані цінності та стандарти, зраду інтересам власного народу та істинного його прагнення. Все це не відповідатиме справжнім намірам української нації та заведе державу у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня політична ізоляція, економічний занепад та втрата ціннісних орієнтирів для цілого покоління сучасних українців, яке дивиться сьогодні на світ вже іншими очима, ніж більшість українських політиків.

Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.

У зв’язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України підписати Угоду про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права.

Сподіваємось, що заради реалізації європейської політики вже в 2013 році, яку підтримує близько 70% жителів міста Суми, підтримуваної також більшістю громадян всієї України, українська влада виконає усі кроки Порядку денного для підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов