Сумские депутаты попросили Януковича об ассоциации с Европой (ПИСЬМО)

В повестку дня сегодняшней сессии было внесено сразу два проекта решения об обращении к гаранту Конституции Виктору Януковичу, Премьер-министру Украины, голове Верховного Совета.

Первым в горсовет поступил проект от ВО «Батькiвщина», чуть позже свою редакцию обращения к руководству страны представили депутаты фракции «Рiдне мiсто».

Разница в документах заключалась в том, что «Батькiвщина» требовала от Президента Украины освободить Юлию Тимошенко, так как, по их мнению, это является главной причиной, по которой Европа может отказать в подписании договора об ассоциации в Вильнюсе.

Депутаты «Рiдного мiста» посчитали, что это требование не является обязательным для подписания, и этот пункт не стоит включать в текст обращения.

После длительных дебатов, политики нашли компромисс – был выбран текст от «Рiдного мiста», но в него добавлены требования исключить несправедливое и избирательное правосудие.

Полная версия обращения выглядит так:

Звернення депутатів Сумської міської ради

щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною

та Європейським Союзом

2013 рік без перебільшення стане історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського народу. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.

Ми, депутати Сумської міської ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи. Виходячи з цього ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається менш ніж місяць, а ми і далі є свідками домінування амбіцій невеликої групи політиків, які навіть не усвідомлюють масштаб геополітичних змін і викликів, які стоять перед Україною.

28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі. Перспектива підписання Угоди щодо асоціації залежить від того чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у сферах реформ виборчого законодавства та судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна – ЄС.

Сумська міська рада, схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.

Виконуючи волю наших виборців,

– Звертаємося до Президента України Віктора Януковича, вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційної політики, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.

– Звертаємося до Верховної Ради України не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття Виборчого кодексу; уникнення несправедливого та вибiркового правосуддя в майбутньому; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу в управлінні державними фінансами.

– Закликаємо Кабінет Міністрів України чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України в 2014-2015 роках, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці територіальними громадами та активістами громадянського суспільства.

Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави, переорієнтацію на нав’язані цінності та стандарти, зраду інтересам власного народу та істинного його прагнення. Все це не відповідатиме справжнім намірам української нації та заведе державу у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня політична ізоляція, економічний занепад та втрата ціннісних орієнтирів для цілого покоління сучасних українців, яке дивиться сьогодні на світ вже іншими очима, ніж більшість українських політиків.

Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.

У зв’язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України підписати Угоду про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права.

Сподіваємось, що заради реалізації європейської політики вже в 2013 році, яку підтримує близько 70% жителів міста Суми, підтримуваної також більшістю громадян всієї України, українська влада виконає усі кроки Порядку денного для підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
105 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

РОЗЫСК СВИДЕТЕЛЕЙ
Напомним, ДТП произошло 21 августа на углу улиц Ивана Сирко и Интернационалистов. В результате нарушения правил безопасности дорожного движения автомобиль «Ланос», за рулем которого находился сотрудник Краснопольского отделения полиции, травмировал двух сумчанок, которые пересекали дорогу по пешеходному переходу. Сейчас обе они находятся в больнице. Старшей из пострадавших врачи диагностировали закрытый перелом левой ноги и ушибы левой руки. У девочки - уш...
фото
На Сумщині стартував національний медичний проект від «Всеукраїнського об’єднання захисту медичних працівників» спільно з Сумським представництвом «Об’єднання «Самопоміч» під керівництвом депутата Сумської міської ради Олександра Зименка. Як регулярно ви навідуєтеся до лікаря, щоб перевірити стан здоров’я? Чи є медична послуга доступною для вас? На жаль, відповіді часто будуть невтішними. Українці мають звичку нехтувати власним здоров’ям, проте багато хто...
Общество
21 августа в Вильнюсе (Литва) стартовал отборочный Олимпийский турнир по хоккею на траве среди женских команд. В нем принимают участие сборные Литвы, Чехии, Турции, Уэльса и Украины, почти полностью составленная из воспитанниц сумского хоккея. В следующий раунд проходят три первые команды. В первой игре нашим противостояли хозяйки турнира. Наши открыли счет на 21-ой минуте, – отличилась Оксана Пономаренко. А на 58-ой минуте второй забила Екатерина Самоходч...
фото
17-18 августа 2018 на базе Винницкого высшего профессионального училища Департамента полиции охраны Главным сервисным центром МВД проводился тренинг «Основные навыки экзаменатора», с использованием специализированных транспортных средств категории В. Программа тренинга разработана с учетом требований соответствующего европейского опыта в сфере подготовки экзаменаторов. По результатам тренинга ведущий консультант-администратор ТСЦ № 5946 Александр Лапоног п...
Общество
Вдова и дочь убитого бывшего депутата Сумского городского совета Анатолия Жука Анна находятся в России. Анна была задержана российскими пограничниками при попытке незаконного пересечения границы вблизи Елизоветовки в Глушковском районе Курской области. Об этом сообщил первый заместитель председателя Нацполиции Вячеслав Аброськин. «Непонятно при каких обстоятельствах, но безутешная вдова и бывший водитель попросили в РФ политического убежища», - рассказал А...
Общество
Питанню вивезення сміття з територій приватних секторів і багатоповерхівок була присвячена нарада, яку провів сьогодні міський голова Олександр ЛИСЕНКО. Нарада відбулась за участі заступника міського голови Олександра ЖУРБИ та директора департаменту інфраструктури міста Григорія ЯРЕМЕНКА. За дорученням керманича Сум, яке він надав вищезазначеним посадовцям, ситуація з вивозом ТПВ має бути стабілізована до 23 серпня. «Я, як міський голова не хочу щоб у нашо...
видео
Не было ключей, поэтому решил выбить окно и зайти в дом - именно таким образом нетрезвый мужчина заходил в арендованный дом. Такие действия вызвали беспокойство у прохожих, поэтому граждане решили вызвать патрульную полицию. Происшествие случилось 20 августа, около 13 часов, на улице Героев Небесной сотни. Инспекторы, прибывшие на место происшествия, подошли к окну и увидели двух граждан, которые лежали на кроватях. Вдруг один из них поднялся, взял с тумбо...
фото
20 августа в 21:23 на линию экстренного вызова "101" поступило сообщение о возгорании легкового автомобиля по ул. Холодногорской в ​​областном центре. О пожаре сообщил случайный прохожий, который увидел дым и огонь из-под капота автомобиля. На место происшествия было направлено отделение дежурных караулов 1-й и 3-й Государственных пожарно-спасательных частей. Прибыв на место спасатели установили, что во время движения водитель автомобиля FORD услышал хлопо...
Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-4 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby. Это рюкзак нового поколения с защитой от намокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника.Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы.Bobby Compact смогут г...