фото
15:14, 11 вересня
У СНАУ відбувся фаховий тренінг з рибництва в рамках договору між Сумським НАУ та ФАО
фото
10 вересня у стінах Сумського національного аграрного університету для представників рибного господарства Сумщини провели тренінг. Захід відбувся в рамках договору між Сумським НАУ та ФАО ООН для сприяння відновленню сільськогосподарських засобів для існування на рівні громади та зміцненню ланцюжків створення вартості агропродовольчої продукції в постраждалих від війни районах Сумської області.
Ректор Сумського національного аграрного університету Ігор КОВАЛЕНКО відзначив важливість співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН. За його словами, СНАУ є місцем для впровадження інноваційних програм, що спрямовані на розвиток Сумщини та України загалом:
«На сьогодні бізнес в агрокультурі не стоїть на місці, він актуальний, популярний, не зважаючи на всі обставини я точно впевнений, що сьогодні ви почуєте щось нове, занотуєте щось корисне. Ми готові і надалі бути таким надійним осередком між ФАО та європейськими організаціями щодо реалізації цих проєктів»
Мета тренінгу – підтримка стійкості та підвищення сталого виробничого потенціалу вразливих сільських домогосподарств у Сумській області, які займаються рибним господарством (аквакультурою). Проєкт досягне цього шляхом надання умовних грошових переказів, технічної допомоги та діяльності з розбудови потенціалу в контексті триваючого конфлікту та його впливу на засоби існування.
Захід поділили на кілька частин, для присутніх виступали:
Віталій БЕХ, професор, завідувач кафедри аквакультури Національного університету біоресурсів та природокористування з темою «Оптимізація виробничого середовища (аерація водойм, годівля та вирощування риб, профілактика хвороб риб)»
Роман КУЛЬОМЗА, ФОП «Кульомза» розповів про «Диверсифікація рибницького підприємства (переробка риби – соління, в’ялення, копчення)»
Наталія БОНДАР, доктор філософії Сумського HAY вказала на важливість юридичних аспектів бізнесу «Законодавче регулювання у рибництві: офіційна реєстрація підприємства, орендні відносини, фітосанітарні нормативи»
Олександр КОВБАСА, к.е.н. Сумського НАУ підсумував виступи спікерів темою «Бізнес-планування. Маркетинг в аквакультурі»
На тренінгу також був присутній Олександр МАСЛАК – директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА. Він як випускник Сумського НАУ розуміє необхідність розвитку цього напряму бізнесу та кроки які університет для цього робить:
«Аквакультура – це один з важливих напрямів аграрного сектору нашої області. Значна частина того, що ви робите – це наповнення нашого споживчого ринку»
Крім того, учасникам заходу показали лабораторію Аквакультури біолого-технологічного факультету Сумського НАУ.
Як результат таких тренінгів очікується:
- Підвищення продуктивності сільських домогосподарств;
- Забезпечення критично важливими сільськогосподарськими ресурсами та основними активами для рибоводів через умовні грошові перекази;
- Посилений потенціал для вдосконалення та стабільності продуктивності та надання технічної допомоги та підтримки відповідним зацікавленим сторонам і сільським домогосподарствам для покращення сталого виробничого потенціалу.
Підписуйтесь на нас у соцмережах:
Telegram https://t.me/sumy0542
Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/
Facebook https://www.facebook.com/0542inua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:33
Оголошення
09:32, 29 вересня
09:32, 29 вересня
09:32, 29 вересня
09:32, 29 вересня
09:32, 29 вересня
live comments feed...