Мінкультури виступає із законодавчою ініціативою із збереження та розвитку культурної спадщини України

Заступник Міністра культури України Віктор Балюрко 11 вересня 2013 року провів у Будинку Уряду брифінг на тему: «Заходи Уряду щодо збереження та розвитку культурної спадщини України».

«На території України налічується понад 140 тис. нерухомих пам’яток культурної спадщини, однак на окрему увагу заслуговують пам’ятки, внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сьогодні налічується сім таких об'єктів, – зауважив Віктор Балюрко. – Міністерство культури розробляє пропозиції щодо внесення змін до нормативного поля: у Законі України “Про охорону культурної спадщини” має з’явитися окремий розділ, присвячений пам’яткам ЮНЕСКО, також зазнають зміни підзаконні акти».

Заступник Міністра культури наголосив, що законодавча база потребує постійного системного коригування та розвитку з урахуванням європейських і міжнародних стандартів. Нагального вирішення потребують такі питання: внесення змін до законодавства щодо обмеження будівництва (та інших дій суб'єктів підприємницької діяльності, що можуть зашкодити стану пам'яток) на територіях об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та в їхніх буферних зонах; законодавче закріплення обов’язкового отримання рекомендацій Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо намірів розпочати на об’єктах та в буферних зонах великі за обсягом реставраційні роботи або нове будівництво; запровадження обов’язкового моніторингу стану збереження об’єктів всесвітньої спадщини та їхніх територій, передбачивши створення відповідних наглядових рад.

«Визначення буферних зон та режимів використання об'єктів має бути передбачене під час коригування генеральних планів населених пунктів України, на території яких розташовуються об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – зазначив Віктор Балюрко.

Удосконалення потребує і бюджетне законодавство, яке не забезпечує достатнього та стабільного фінансування та не передбачає жодних пріоритетів. Так, доцільно здійснювати фінансування об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, коштом загального фонду Державного бюджету України з внесенням окремого рядка до Закону України «Про Державний бюджет», що має знайти своє відображення в Бюджетному Кодексі. Також слід розробити концепцію комплексного підходу до збалансованого фінансування заходів, спрямованих на збереження, утримання і використання об’єктів, яка передбачатиме залучення як бюджетних, так і позабюджетних коштів на основі системи цільових преференцій.

Крім цього, за словами Віктора Балюрка, існує потреба у створенні для кожного об'єкта всесвітньої спадщини свого органу управління та закріплення за Міністерством культури функції координатора з питань охорони об'єктів всесвітньої спадщини.

Заступник Міністра повідомив, що Міністерство культури привертає увагу Уряду до питання щодо вирішення означених проблем у галузі збереження українських об’єктів культурної спадщини, занесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: зокрема, його було порушено на нараді у Прем’єр-міністра України Миколи Азарова 9 вересня 2013 року.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов