Прокуратура поновила права 15 суб’єктів господарювання

Прокуратурою Сумської області проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства щодо захисту прав суб’єктів господарювання в діяльності управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Сумській області (Держгірпромнагляд), про результати якої інформує прокурор відділу захисту конституційних прав громадян та інтересів держави наглядового відомства Володимир Шилов.

За його словами, встановлені численні порушення. Зокрема, однією із форм здійснення нагляду за охороною праці, відповідно до ст. 39 Закону України «Про охорону праці», є надсилання керівникам підприємств, а також їх посадовим особами, обов’язкових для виконання розпоряджень (приписів) про усунення порушень і недоліків у цій галузі. Незважаючи на те, що дане право доволі широко використовується працівниками управління, реальний вплив приписів, що видаються інспекторами, на стан охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях області, є незначним. Причинами цього стало невиконання більшістю інспекторів управління вимог Закону України «Про охорону праці» та інших нормативних актів, які регламентують порядок організації державного нагляду за охороною праці та здійснення своїх повноважень посадовими особами Держгірпромнагляду в частині належного контролю за виконанням приписів та реальним усуненням викладених в них порушень чинного законодавства.

Також встановлені порушення вимог ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», зокрема, щодо письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня його здійснення.

«В багатьох випадках, - наголошує Володимир Шилов, - інспекторами не заповнюються графи «Дані щодо останніх проведених перевірок» у повідомленнях та направленнях на перевірку, не забезпечується зазначення в акті перевірки дати його отримання суб’єктом господарювання та, як наслідок, неможливо об’єктивно встановити, коли саме суб’єкт господарювання підписав та отримав цей акт. Також встановленою формою акта перевірки передбачена частина, яка заповнюється виключно керівником підприємства, проте відсутні об’єктивні дані, які підтверджують факт виконання інспекторами зазначених вимог під час здійснення окремих перевірочних заходів. В інших випадках інспектори самостійно друкують позначки в зазначеній частині акта».

Крім того, встановлені факти порушень ст. 7 Закону в частині вручення другої копії акта перевірки не в день її закінчення.

В порушення вимог Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України, інспекторами не контролюється відновлення роботи заборонених об’єктів.

За наслідками перевірки внесено подання начальнику управління, яке розглянуто та задоволено. До відповідальності притягнуто 5 посадових осіб управління, поновлено права 15 суб’єктів господарювання.

Прес-служба прокуратури Сумської області.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов