• Головна
  • Штам пташиного грипу, який циркулює на Сумщині, становить небезпеку для людей
15:32, 18 січня

Штам пташиного грипу, який циркулює на Сумщині, становить небезпеку для людей

Про небезпеку інфікування людини вірусом грипу птиці та методи профілактики захворювання розповіла на брифінгу заступниця головного державного санітарного лікаря в Сумській області Галина Зайцева.

За її словами, не слід нехтувати заходами безпеки та профілактики, адже штам пташиного грипу, який наразі циркулює на Сумщині, є високопатогенним і становить небезпеку для населення.

«На щастя, кількість випадків зараження людей саме цим вірусом, незначна, але при цьому фіксується високий рівень смертності в наслідок захворювання. Зазвичай зараження пташиним грипом відбувається від тварин. Але у разі, якщо людина захворіє на звичайний і пташиний грип одночасно, це може спричинити мутацію вірусу двох видів грипу, що уможливить передавання хвороби від людини до людини. Щоб мінімізувати такі ризики, вкрай важливо мати щеплення від звичайного грипу, особливо для осіб із груп ризику», – пояснила вона.

Отож, пташиний грип є не лише проблемою ветеринарних служб, дане питання потребує ретельного вивчення та швидкого реагування фахівців різних служб. Крім того, воно актуальне не лише для України, адже випадки спалахів пташиного грипу наразі фіксуються і в інших країнах. Саме тому у світі існує глобальна система нагляду і реагування на пташиний грип, якою опікується ВООЗ.

Під час брифінгу Галина Зайцева також розповіла про заходи профілактики розповсюдження пташиного грипу.

Так, наразі в усіх медичних закладах області є можливість проведення діагностики на людський грип, наявні швидкі тести. Усі відповідні служби співпрацюють: ветеринарна служба, служба громадського здоров'я, центр контролю захворювань. Сімейні лікарі також активно беруть участь у подвірних обходах, проводять інформаційно-розʼяснювальну роботу серед населення.

Для того, щоб запобігти небезпечному захворюванню, фахівець нагадала про необхідність дотримання елементарних профілактичних заходів. Слід пам’ятати, що зазвичай збудник передається до людини при близькому контакті із хворою птицею, тож при виникненні підозр не слід наближатися до неї та викликати відповідні служби. Обов’язковим є дотримання правила сусідства готової та сирої продукції в холодильнику. Необхідно також здійснювати індивідуальний захист при контакті із птицею. Не завадить і постійно дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки з милом та користуватися дезінфікуючими засобами. Також потурбуйтеся про вакцинацію від сезонного грипу.

«Такі прості правила не лише унеможливлять передачу вірусу грипу та збережуть життя і здоров’я, але й профілактують ряд інших захворювань, які є спільними для людей та тварин», – акцентувала Галина Зайцева.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...