• Головна
  • Лікарі для інклюзивних пацієнтів: «Самі вони нікуди не поїдуть»
Новини компаній
11:00, 13 грудня 2023 р.

Лікарі для інклюзивних пацієнтів: «Самі вони нікуди не поїдуть»

Новини компаній

У 49-річної пацієнтки, що проживає в спеціалізованому медичному закладі на Сумщині, під час огляду було виявлено фіброміому — доброякісне новоутворення матки. Завдяки цьому було проведено оперативне втручання, і зараз життя та здоров'я жінки вже поза загрозою. Історія хворої має унікальну особливість: вона підкреслює, наскільки необхідним є проведення спеціалізованого огляду та лікування для мешканців психоневрологічних диспансерів та інших подібних інклюзивних закладів.

Двоюрідна тітка пацієнтки, Марина, розповідає, що її підопічна мала доволі непросте життя. «Хоч вона й немолода вже за віком, за своїм розвитком та поведінкою Наталя — на рівні шестирічних діток. Вона стала круглою сиротою ще в три роки, десь тоді ж і почала ходити. А у 2012-му втратила свого останнього близького родича, коли з життя пішла її рідна бабуся. Старенька хотіла ще за життя передати мені опіку над Наталею, бо була вже слабенькою — але ми не встигли. Врешті ми переоформили опіку тільки після її смерті — розповідає Марина. — Я навідувала Наталю, за необхідності, ми проходили лікування. Цього ж разу її доправила до Сум мобільна гінекологічна бригада».

До мобільної бригади звернулася керівниця Будищанського психоневрологічного диспансеру Тетяна Саленко. В її підопічної з кінця жовтня з'явилася кровотеча, загальна слабкість та інші хворобливі прояви. При первинному обстеженні лікарі гінекологічної бригади виявили пухлину, і одразу ж було прийняте рішення про термінове перевезення хворої до Сум в спеціалізований заклад. Там пацієнтці зробили УЗД-обстеження та кольпоскопію, і лікарі виявили вузли великих розмірів. 17 листопада Наталю було госпіталізовано з діагнозом «фіброміома». За словами Марини, новоутворення в її підопічної доброякісне принаймні так показало гістологічне дослідження. Проте більш детальний аналіз буде готовий за місяць.

Тоді ж запропонували зробити оперативне втручання. 27 листопада операцію було проведено, пухлини — видалено. «Втручання було вдалим, Наталя вже жвавішенька. Були невеликі проблеми з тиском, проте за дві доби її вдалося вивести з критичного стану, - розповідає Марина. — Зараз вона вже повертається до нормального життя, має апетит. Вона в нас — наче "дитина полку", загальна улюблениця. Всі її вже знають, вона з усіма встигла перезнайомитися. І, знаєте, — байдуже на всі вади: важливо, щоб людина була щасливою. От прямо зараз вона сидить і щось потихеньку в’яже».

Випадок з пацієнткою психоневрологічного диспансеру ще раз підкреслює необхідність проєктів, що, як мобільні гінекологічні бригади, дозволяють об'єднати запит на допомогу з конкретними лікарями. Звісно, в подібних інклюзивних закладах є свої лікарі — за словами Марини, в Будищанському диспансері працює фельдшер, чергують медсестри, а пацієнтки можуть проходити регулярні обстеження. «Скажімо, до них регулярно приїздять флюорографічні автомобілі, принаймні раз на рік мешканки диспансеру проходять обстеження, — каже Марина. — Але ж це жіночий заклад, причому там знаходяться жінки віком від 18 років до досить поважного. І проблем багато, та в кожної вони різні — а поїхати кудись самостійно, звернутись по допомогу до вузьких спеціалістів вони не можуть».

У випадку з Наталею допомогла реакція та активна позиція керівництва Будищанського психоневрологічного диспансеру, що підтримує зв’язки та спілкування з соціальними службами та ознайомлене з різноманітними програмами, які пропонуються для населення регіону. Завдяки цьому, а також швидкості, з якою мобільна гінекологічна бригада прибула до пацієнток, вдалося врятувати життя та здоров’я. «Таким мобільним бригадам - низький уклін: вони виділяють свій час, їдуть за 40 км від міста, проводять безкоштовні огляди. Дуже важливо розуміти, що пацієнтам таких закладів також необхідна допомога», — закликає Марина, двоюрідна тітка пацієнтки.

Мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...