• Головна
  • Гуманітарний коридор для мешканців окупованих територій через Сумщину: умови перетину
15:38, 1 листопада 2023 р.

Гуманітарний коридор для мешканців окупованих територій через Сумщину: умови перетину

Продовжує функціонувати гуманітарний коридор “Колотилівка (рф) – Покровка (Україна)”. Такий шлях юристи найчастіше рекомендують українцям, які хочуть виїхати з окупованих територій.

Про це кореспондентці ТРИБУН розповіла координаторка Донбас SOS Віолета Артемчук.

“Найчастіше ми рекомендуємо виїзд через гуманітарний коридор на кордоні з рф, через Бєлгородську область. Коридор організований винятково для повернення громадян України на Батьківщину – лише на в’їзд на підконтрольну територію. Виїзд цим маршрутом неможливий”, – розповіла пані Віолета.

Вона зазначила, що перетнути кордон можуть усі громадяни України, навіть ті, хто втратив українські документи. Через коридор можуть пройти й ті, хто не встиг отримати паспорт громадянина України. Наприклад, молоді люди, які не встигли це зробити через карантинні обмеження та подальшу ескалацію військових дій.

За інформацією Віолети Артемчук, на контролі люди показують наявні документи українського зразка. Це можуть бути й свідоцтва про народження (для молоді, яка не встигла отримати паспорт), протерміновані паспорти, закордонні паспорти, водійські посвідчення, ксерокопії втрачених документів (бажано з фотокарткою).

При проїзді на підконтрольну територію на прикордонному пункті громадяни мають співбесіду зі співробітниками силових структур України.

За інформацією Донбас SOS, майже з усіх частин окупованої території є перевізники, які організовують рейси до пункту пропуску “Колотилівка (рф)”.

“Перевізники рекламують себе, що довезуть до будь-якого населеного пункту підконтрольної території. Проте ми рекомендуємо, обираючи такий шлях, їхати саме до прикордонної Колотилівки”, – попередила пані Віолета.

Після проходження прикордонного контролю на підконтрольній території для людей, які повернулися на Батьківщину з окупації, створено пункти тимчасового перебування в одному з прикордонних поселень Сумщини й у місті Суми. Там можна перепочити, отримати допомогу та дізнатись усю необхідну інформацію для подальшого переміщення. Організовані безкоштовні рейси до Сум, звідки раз на добу курсують безкоштовні вагони для тих, хто перетнув КПП. У гуманітарних центрах можна одразу отримати грошову допомогу від держави та додаткові послуги від громадських та міжнародних організацій.

“Якщо користуватися послугами перевізників до інших населених пунктів – буде набагато дорожче та люди будуть позбавлені можливості отримати грошову допомогу на місці та зорієнтуватися в подальших діях”, – додала координаторка Донбас SOS.

Евакуюватися можна з домашніми тваринами. На пунктах пропуску створені умови для перебування з улюбленцями.

Зверніть увагу, що перетин на пункті “Колотилівка – Покровка” може становити труднощі для людей з інвалідністю та маломобільних осіб. Адже між кордонами, в так званій “сірій зоні”, перехід лише піший. Приблизно 2 км людина має пройти пішки або необхідно мати супроводжуючу особу для допомоги в перевезенні на візку.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...