• Головна
  • Як вибрати навушники для щоденного використання
Новини компаній
15:22, 14 липня 2023 р.

Як вибрати навушники для щоденного використання

Новини компаній

Ця стаття для тих, хто заплутався в розмаїтті бездротових навушників і хоче без складних технічних подробиць вибрати недорогу якісну модель. Розбираємося, на що звернути увагу і розповідаємо як вибрати навушники на кожен день.

Тип навушників

Усі навушники можна розділити на кілька типів залежно від того, як вони з'єднуються з джерелом звуку і які функції виконують.

Провідні. Найпоширеніша конструкція, де навушники підключаються до джерела звуку дротом. Ціна залежить від конструкції «вух» і від характеристик пристрою.

Бездротові. Якщо вони призначені для використання зі смартфоном, то зв'язок буде через блютуз. Ще є навушники для дому — у них використовують радіоканал. У цьому разі потрібно підключати до комп'ютера портативну станцію.

TWS, або True Wireless, — це окремий вид бездротових навушників. Ще їх називають повністю бездротовими. У таких пристроях немає дроту між навушником і джерелом живлення.

Рекомендуємо подивитися тести різних типів та купити наушники, які підійдуть під ваші потреби.

Тип конструкції

Конструкцією в навушниках називають форму пристрою залежно від того, як вона взаємодіє з вухами.

«Вкладиші», або вставні навушники. Це компактний вид пристроїв — вони ніби лежать у вушній раковині, але не заходять глибоко, тому сидять нещільно. В таких навушниках чути навколишній світ — вийде вчасно зреагувати на раптову небезпеку, наприклад гудок автомобіля.

«Затички», або внутрішньоканальні навушники. Ще їх називають вакуумними. Такі навушники схожі на беруші: вставляються у вушний канал, щільно сидять та ізолюють навколишній звук. 

Музика в «затичках» звучить краще, бо немає стороннього шуму. Такі навушники зручно використовувати на тренуваннях: вони не випадуть, коли ви біжите або їдете на велосипеді.

Накладні.  Це великі навушники, які притискаються до вух на голові та тримаються за рахунок спеціальної дуги. Такі пристрої видають звук потужніший і глибший, ніж компактні моделі, але краще використовувати їх удома або під час прогулянки.

Повнорозмірні навушники. Таку конструкцію використовують музиканти, діджеї та звукорежисери, щоб почути звук без перешкод. У них на вухо накладаються великі «чаші», тому вони тримаються і завдяки дузі, і завдяки м'яким амбушурам, що охоплюють вухо.

Мікрофон

Якщо ви плануєте спілкуватися через навушники, вам потрібна модель із мікрофоном. Розглянемо як виробники додають мікрофон до навушників.

На самих навушниках за допомогою кронштейна. Таку конструкцію, частіше за все, можна зустріти в повнорозмірних навушників. Це зручно, бо мікрофон зафіксовано в одному місці: вас буде добре чути співрозмовник. Коли говорити не потрібно, кронштейн можна відсунути від рота.

У корпусі навушників. Така конструкція зустрічається і в повнорозмірних, і в TWS-пристроях — мікрофон ви просто не помітите, він має вигляд міліметрового отвору збоку. Якщо будете використовувати на вулиці у вітряну погоду, співрозмовник може вас не почути.

На дроті. Зазвичай такі навушники йдуть у комплекті з телефоном, а мікрофон розташований у районі грудей. Через положення мікрофону вас буде погано чути, якщо навколо шумно. Доведеться підносити мікрофон до рота.

Моногарнітури. Це навушники, призначені спеціально для розмов. У пристрої тільки одне «вухо», яке кріпиться на вушній раковині: так ви одним вухом чуєте співрозмовника, а іншим – навколишнє середовище.

Якщо ви любите слухати музику вдома, але вам не потрібен мікрофон — радимо купить портативные Bluetooth колонки. Вони гучні, довго тримають заряд і мають невелику вагу, тому їх зручно брати в подорожі.

Тип роз'єму

Перед купівлею навушників перевірте, який у них штекер - це стосується тільки дротових пристроїв. Він має підходити під роз'єм джерела звуку.

Популярний формат - 3,5 мм. Нині з'являються навушники для смартфонів із роз'ємом Lightning (у пристроїв "Епл") або Micro-USB (у пристроїв на Андроїді). Великі потужні навушники для зовнішніх підсилювачів і стаціонарної техніки роблять із роз'ємом 6,3 мм.

Стисло: як вибрати навушники

  1. Визначте, який тип навушників вам підходить. Повністю бездротові гарні для музики, а ось розмовляти в них на вулиці у вітряну погоду буде незручно.

  2. Тип конструкції — тут усе залежить від ваших вух, тому краще приїхати в магазин smsmarket.ua і спробувати все самому. Серед компактних «затички» звучать краще, але в них не чути навколишніх звуків. У повнорозмірних часто жарко, зате чудовий звук.

  3. Якщо ви плануєте багато спілкуватися, перевірте, щоб у навушниках був мікрофон. Для дому можна взяти з кронштейном.

  4. Коли немає можливості послухати пристрій, вивчіть акустичні характеристики. Орієнтуйтеся на чутливість: що більша, то краще. Потім на опір — для портативних потрібно 16-60 Ом, для домашніх можна більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...