• Головна
  • Студентки СНАУ відпрацьовують навички на фермі з розведення благородних оленів
фото
09:29, 22 червня 2023 р.

Студентки СНАУ відпрацьовують навички на фермі з розведення благородних оленів

фото

Прикладне відпрацювання теоретичних знань – основа для формування кваліфікованого спеціаліста. На цьому меседжі постійно наголошує ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА, погоджуються з ним і викладачі. Оскільки заклад вищої освіти має широке коло партнерів, для студентів відкриваються необмежені можливості проходження навчальної практики за різними напрямками.

Узимку 2023 року Сумський національний аграрний університет підписав договір про співпрацю з ТОВ «ЧЕРВУС» (ФОП Русанов Дмитро Борисович) - фермою з розведення благородних оленів (див. https://snau.edu.ua/vizit-studentiv-snau-na-olenyachu-fermu/). За Меморандумом для проходження навчальної практики до стейкхолдера відправились дві студентки біолого-технологічного факультету Сумського НАУ: Дарина СТОРОЖЕЦЬ та Богдана КВІТКО.

Дарина СТОРОЖЕЦЬ ділиться інформацією про процес роботи та відпрацювання теоретичних знань: «Наша робота полягає в пошуку маленьких оленят. На фермі є 5 стад самок, у кожному стаді різна кількість секторів (від 1 до 6). Ми ходимо по території. Коли бачимо маленьке оленятко, тихо підходимо, підкрадаємося, сідаємо біля нього. Важливо підходити зі спини та так, щоб тварина не бачила тіні. Оленятко може кричати або лежати спокійно. Ми визначаємо його стать, кліпсуємо, записуємо номер кліпси. Після цього спостерігаємо, куди мале біжить. До нього підходять самки, які, до речі, можуть бути агресивними. Маля і його мама обнюхують одне одного. У цей час ми повинні зафіксувати кліпсу і бірку самки. На кліпсі зазначено номер тварини, а на бірці – номер самця, з яким її парували. Таким чином відсліджується родовід. Бувають випадки, коли маля після кліпсування сприймає мене як маму. Це погано, бо маю перейти в інше стадо, а тварина біжить за мною. Не дуже приємний момент, коли мама покидає оленяток. Через це ми вже двоє малят принесли на базу, викормлюємо їх з пляшечки. Також я тут проводжу екскурсії. Організовані групи дітей їздять кожного дня. Розповідаю їм про життя оленів, їх тіло, процеси, які відбуваються на фермі.»

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА у своєму дописі про проходження студентами практики на фермі «ЧЕРВУС» у соціальних мережах зазначає: «Для нас реагування на запити аграрного бізнесу (саме вони є основним стейкхолдером університету) завжди було питанням №1. Саме тому, як реакція на ініціативу наших давніх партнерів, ми розпочинаємо реалізацію нової магістерської освітньої програми по оленярству. Уже сьогодні наші студенти проходять практику, суть якої полягає не лише в контакті з біологічними об’єктами – оленями, а і в набутті відповідальності за їх життя.»

Нагадаємо, ферма з розведення благородних оленів знаходиться в Конотопському районі, у селі Козацьке. Саме тут виріс один з її засновників – Дмитро РУСАНОВ. До речі, сам власник раніше працював каскадером через свою любов до коней і спорту. Зараз же Дмитро (за підтримки Віктора ГАЛИ) відкрив ферму, на якій проживають близько 800 унікальних тварин. Подібних ферм в Україні налічується лише 4.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...