• Головна
  • У Сумському обласному терцентрі комплектування пояснили, для чого потрібне приписне посвідчення та як його отримати
09:40, 19 квітня 2023 р.

У Сумському обласному терцентрі комплектування пояснили, для чого потрібне приписне посвідчення та як його отримати

Приписне посвідчення підтверджує, що людина стала на військовий облік. Отримати його мають підлітки чоловічої статі в той рік, коли їм виповнюється 17 років. Для чого та як це зробити, а також куди звертатися підліткам, які змінили своє постійне місце проживання, – пояснює Євген Супрун, начальник відділу призову сектору комплектування Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, пише suspilne.

- Коли підліток має отримати приписне посвідчення та чи сповіщають його про необхідність отримання документа завчасно?

- Громадяни чоловічої статі, яким в рік приписки виповнюється 17 років, мають з’явитися до територіального центру комплектування. Процедура сповіщення відбувається через навчальні заклади або через голів сільських, селищних рад. Їм через РТЦК надсилається повістка, повістку вручають або в навчальному закладі, або через голів рад і вони розуміють, що на конкретну дату вони мають з’явитися до територіального центру комплектування.

- Це відбувається протягом січня-березня поточного року. Наприклад, у 2023 році з 1 січня по 31 березня проходили приписку до призовних дільниць громадяни 2006 року народження. Законодавчо теж визначено, що протягом поточного року вони мають право пройти додаткові заходи з приписки.

- Яка відповідальність, якщо юнак не з’явився до центру комплектування і не отримав посвідчення без поважних причин?

- Настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. На розсуд начальника територіального центру комплектування, якщо дійсно є поважні причини неприбуття, то до відповідальності, скоріше за все, громадянин не буде притягатися.

- До якого саме центру комплектування має з’явитися підліток — за місцем реєстрації?

- Це відбувається за місцем проживання. Місцем проживання є та територія, місцевість, де громадяни проживають від трьох місяців і більше. Тобто, припустимо, він проживає на території Сумської громади, то він приписується до Сумського міського терцентру комплектування.

- Як бути підліткам, які поїхали за кордон і мають статус біженців?

- Це питання неврегульоване, законодавчо не визначене. У будь-якому випадку всі громадяни повинні перебувати на території України і тільки тоді вони проходять приписку. Ті, хто за межами України, такої можливості не мають.

- Які документи потрібні, щоб стати на військовий облік?

- Посвідчення особи, ідентифікаційний код. Решта надається або школою, або головою ради, старостинського округу.

- Як відбувається медогляд?

- При деяких територіальних центрах комплектування сформовані медичні комісії. Юнак прибуває, йому дають направлення на аналізи, він їх здає, прибуває назад в центр комплектування і при цьому приміщенні проходить медогляд.

- З яких причин юнакові не дають приписне посвідчення?

- По-перше, якщо він не з’явився. По-друге, якщо медкомісія визначила його ступінь придатності як непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний, непридатний до військової служби з виключенням. Тоді йому надають довідки-замінники військових квитків. Також посвідчення не дається, якщо він не завершив додаткове обстеження. Ще один випадок, коли на момент приписки людина перебуває в місцях позбавлення волі або коли стосовно неї здійснюються медичні заходи примусового характеру.

- Навіщо приписне посвідчення?

- Це військово-обліковий документ, який підтверджує, що станом на зараз певний юнак пройшов приписку і став на військовий облік. Тобто, це підтвердження того, що він не порушує правила військового обліку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...