Вибір потужності нагрівального кабелю для теплої підлоги
Довжина, крок укладення кабелю та потужність. Ці три головні параметри необхідно обов'язково визначити, перед тим, як ухвалити остаточне рішення про купівлю і встановлення теплої підлоги у квартирі, будинку чи офісі. Поговоримо про те, як забезпечити житло необхідними компонентами системи обігріву.
Вибрати нагревательный кабель для теплого пола належної якості та в асортименті показників потужності, різної дожини та за іншими параметрами можна в компанії “Тепло-Стиль”. Тут пропонують розробки провідних брендів, що виготовляють компоненти та пропонують комплексні рішення для теплої підлоги.

Кабель для нагрівання підлоги: що впливає на вибір
На те, який кабель за потужністю обрати для нагрівання теплої підлоги, впливає чотири важливих фактори:
- габарити приміщення, яке буде опалюватись – більша площа і значна висота кімнат вимагатиме потужніше обладнання, як і наявність внутрішніх перегородок;
- якість теплоізоляції підлоги та самого приміщення – одна справа опалювати засклений балкон, а інша – внутрішню кімнату;
- кліматичні умови, де встановлюється опалення, враховуючи наявність поруч річки чи озера, постійних місцевих вітрів, різких температурних коливань та інше;
- вимоги до температури нагріву підлоги – чим тепліше приміщення має бути, тим потужніший кабель потрібен.
Тепер час зробити конкретні розрахунки. Зауважимо – ці рекомендації є орієнтовними. Для визначення потужності кабелю для конкретного випадку необхідно обов'язково проконсультуватись зі спеціалістами, адже на практиці може бути чимало додаткових моментів, що впливають на потужність системи і на інші параметри.
Потужність теплої підлоги
Потужність кабелю вимірюється у ватах. Цей показник обов'язково зазначається у специфікації товару. Стандартна практика – забезпечити у житловому приміщенні комфортну температуру можна під час застосування теплої підлоги із показником тепловіддачі 100-150 Вт/м кв. Якщо приміщення має неналежний теплоізолюючий контур, наприклад засклений балкон без утеплення – тоді потужність має бути на 20-30% вища.
Потужність кабелю розраховується за погонним метром і так і вказується у специфікації під час продажу. Щоб гармонізувати показник по площі та показник потужності кабелю по погонному метру, врахуйте крок укладення кабелю і площу кімнати. Далі – проста арифметика.
Наприклад, площа кімнати – 20 кв. метрів, а крок укладення – 10 см. Відповідно для потужності кабеля 15 Вт на погонний метр, загальна довжина кабелю складе приблизно 200 метрів.
Зауважимо – точний розрахунок, в тому числі з урахуванням всіх потреб і завдань, що стоїть перед теплою підлогою, варто зробити разом зі спеціалістом, враховуючи можливості та наявні ресурси.