• Головна
  • Дощоприймач - як елемент точкового водовідведення
Новини компаній
15:33, 13 березня 2023 р.

Дощоприймач - як елемент точкового водовідведення

Новини компаній
Дощоприймач  - як елемент точкового водовідведення, фото-1

Поверхневе водовідведення – це система нескладних інженерних споруд для збору і перенаправлення надлишкової води на будь-якій території, де це необхідно. Атмосферні опади, розталий сніг чи лід, технічна вода на виробництві чи у сфері обслуговування без організованого відведення можуть нашкодити навколишньому середовищу і призвести до руйнування конструкцій будівель, розростання плісняви, загибелі рослин.

Дренаж – це ефективне рішення проблем затоплення та перезволоження в приватних будинках та громадських місцях. Водовідведення може бути організоване через систему каналів, в які встановлюються водовідвідні лотки з захисними решітками та пісковловлювачами. Це лінійне водовідведення.

Для збору зайвої води в конкретних місцях застосовується точковий дренаж. Його суть полягає у встановленні накопичувальних контейнерів у місцях збору найбільшої кількості води. Такі контейнери називаються дощоприймачі. Після того як вода потрапила в дощоприймач, вона через систему дренажних труб перенаправляється в каналізацію чи інше заздалегідь визначене місце.

Дощоприймач - коротко про головне

Конструкція

Дощоприймач – конструкція для збору води, яка складається з корпуса, декоративної захисної решітки, кошику для збору сміття та перегородки-сифону, яка затримує неприємні запахи зі стічних вод.

Корпус зроблений таким чином, що при необхідності, декілька корпусів можна встановлювати один в один. Це може допомогти підняти рівень самого елементу. Наприклад, якщо цього вимагає технічний план системи водовідведення. А ще таким чином можна збільшити в рази об’єм води для відведення.

Матеріал

Корпус дощоприймача може бути виготовлений з бетону, пластику або полімербетону.

Бетонний корпус – здатний витримати вагові навантаження до 90 тон, він довговічний та надійний. Такі корпуси використовують в місцях, де багато транспортних засобів, на автомагістралях, АЗС, на автомийках, вантажних терміналах, промислових підприємствах.

Пластиковий корпус – витримує навантаження до 1,5 тони і тому використовується в пішохідних та велосипедних зонах, там де автомобілі не їздять. При цьому вироби з пластику надійні та довговічні, вони термостійкі, не бояться морозу.

Корпус з полімербетону – легкий і надійний як пластиковий, але навантаження витримує до 12 тон. Встановлюється на автошляхах з невеликим транспортним потоком, малих та середніх виробничих підприємствах та підприємствах сфери надання послуг. Полімербетон – це будівельний матеріал, в складі якого цемент замінено синтетичною смолою. А тому вироби з полімербетону водостійкі та термостійкі.

Захисні декоративні решітки можуть бути виготовлені з чавуну, пластику або оцинкованої сталі. Як і у випадку з корпусом, матеріал для решіток впливає на те, яке навантаження вона має витримати на об’єкті. Найбільші показники у чавунних виробів – витримують до 90 тон, найменше – пластикові – 1,5 тони.

Призначення

Дощоприймач як частина точкового водовідведення встановлюється:

  • Під водостоком даху будівлі;
  • Біля вхідних дверей;
  • Біля обладнання для поливу;
  • В найнижчих точках на відкритій місцевості.

Дощоприймачі можуть працювати самостійно, встановлюватися на дощоприймальний колодязь або входити в систему лінійного водовідведення.

Дощоприймач – проста та функціональна ємність

Силу дощу не можливо контролювати, не можливо відмінити випадіння снігу взимку. Але розумно організувати дренаж, щоб усі елементи були пов’язані та доповнювали один одного – задача здійсненна! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...