• Головна
  • “Вишиті болем”: у Сумах відкрилася виставка присвячена підтримці людей, які пережили сексуальне насильство під час війни
фото
12:14, 2 березня 2023 р.

“Вишиті болем”: у Сумах відкрилася виставка присвячена підтримці людей, які пережили сексуальне насильство під час війни

фото

1 березня на залізничному вокзалі Сум відкрили виставку “Вишиті болем” про сексуальне насильство воєнного часу. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, перекладено на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту та вишито на рушниках. Виставка триватиме до 15 березня. 

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства скоєного російськими військовими над українцями. За даними Української Гельсінської спілки, їх може бути в понад 100 разів більше. Точної цифри не відомо, тому що потерпілі мовчать. Людям важко знайти в собі сили, аби говорити про травматичний досвід.

Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт й консалтинговою агенцією One Health.

Впродовж лютого виставка “Вишиті болем” була відкрита у Києві на станції метро “Золоті Ворота”. Завдяки партнерству з Укрзалізницею, окрім Сум, виставку можна буде побачити ще у чотирьох містах України – Харкові, Чернігові, Дніпрі, Одесі.

Кожна історія вишита на рушнику – вигадана, але опирається на досвід реальних людей, які зазнали сексуального насильства від російських військових і зараз перебувають на шляху відновлення після нього. Повністю історії можна прочитати на сайті проєкту.

Проєкт “Вишиті болем” є ініціативою інформаційної платформи Далі Є, на якій можна знайти всю необхідну інформацію про те, як і де отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу, якщо ви зазнали сексуального насильства.

Запрошуємо на виставку «Вишиті болем», щоб побачити наживо вишиті рушники, відчути історії, крізь які пройшли наші героїні, та цілющу силу орнаменту, яка допомагає гоїти рани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...