• Головна
  • Науково-практичний семінар «День молочного скотарства» на базі СНАУ
фото
15:22, 23 лютого 2023 р.

Науково-практичний семінар «День молочного скотарства» на базі СНАУ

фото

Сумський національний аграрний університет в об’єднанні з Департаментом агропромислового розвитку Сумської ОДА, Інститутом сільського господарства Північного Сходу, Асоціацією тваринників та птахівників Сумщини ініціював проведення науково-практичного семінару “День молочного скотарства”.

Захід відбувся на базі Сумського НАУ 23 лютого 2023 року і складався з 2 частин: фахової та пленарної.

Модератором семінару була Вікторія ВЕЧОРКА, декан біолого-технологічного факультету СНАУ.

Розпочався захід вітальним словом Володимира ЛАДИКИ. Ректор Сумського НАУ, голова Ради Асоціації тваринників та птахівників Сумщини говорить: “Сьогодні тваринництво для кожного сільськогосподарського підприємства набуло індивідуальної траєкторії. Це добре, що кожен знає, що робити, але обмін досвідом і думка фахівців - це теж дуже корисна справа. Для цього ми й ініціювали створення науково-практичного семінару”.

Валентин Дмитренко доповів за темою ”Щаслива корова”: про комфорт проживання корови, її лактацію, здоров’я, на яке впливає декілька факторів: вода, повітря, зона відпочинку, освітлення, корм, доїння.

Василь Єрченко в онлайн форматі розповів про раннє осіменіння телиць на прикладі досвіду компанії KERNEL. Мета компанії: отримати вік першого отелення – до 24 місяців. Доповідач окреслив основні підходи й методи досягнення цілі, переваги раннього осіменіння.

Сергій Турок, представник компанії Рöttinger презентував обладнання для кормовиробницива.

Крім того, присутні обговорили питання ветеринарної медицини та вакцинацій тварин. Свою експертну точку зору з даного питання висловив Олександр Чекан, децент кафедри акушерства та хірургії Сумського НАУ.

На другу частину заходу завітав і Тарас САВЧЕНКО, в.о. голови Сумської ОВА. Представник влади коментує: “Хотів подякувати представникам усіх тваринницьких господарств за роботу у військові часи, що Ви несете цю важливу місію, незважаючи на всі виклики проживання на території, що наближена до кордону з державою-агресором”.

Про стан галузі тваринництва в області доповів Олександр МАСЛАК, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

Ректор СНАУ Володимир ЛАДИКА порушив питання відновлення діяльності Сумського селекційного центру.

Володимир ПАНЧЕНКО, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління Держпродспоживслужби Сумської області, доповів про протиепізоотичні заходи у молочному скотарстві.

Дар’я ГЕРМАН, головний зоотехнік-селекціонер, представила оновлення генетичного матеріалу Сумського селекційного центру.

Юрій СКЛЯРЕНКО, завідувач лабораторією тваринництва та кормовиробництва ІСГПС НААН України, розкрив тему збільшення доданої вартості за рахунок формування стад з унікальними властивостями корів. Говорив про унікальність молока А2, фактори, що сприяють розвитку ринку молока А2, перспективи створення на Сумщині стад ВРХ для виробництва молока А2.

Вікторія ВЕЧОРКА розповіла про кадровий резерв аграрних підприємств, який готовий забезпечити Сумський НАУ. Також презентувала новітню магістерську програму “Вольєрне розведення мисливських тварин”.

Протягом семінару учасники порушували важливі й нагальні питання тваринництва, спільно знаходили вирішення проблем і ділилися досвідом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...