фото+відео
15:01, 14 лютого 2023 р.

Подалі від гнітючих думок

фото+відео

З вересня 2022 року сумські діти та підлітки брали участь у проєкті, ініційованому італійськими представниками«AVSI Foundation». Педагоги, волонтери й психологи об’єднали зусилля, щоб покращити їхній емоційний стан.

Проєкт, який реалізовували у східних та північних областях України, фінансується Організацією Об’єднаних Націй.

«Мета педагогів - відривати дітей від гнітючих думок й робити це не лише в межах свого предмета, а й за допомогою музики, малювання, хореографії чи навіть акторського мистецтва. Ще одна ціль — виявити дітей, які потребують професійної підтримки психолога чи психотерапевта. Також проводимо просвітницьку кампанію з гендерного насильства й гендерної нерівності», — говорить менеджер проєкту Станіслав Зуєв.

Ні – гендерним стереотипам

Тема гендерного насильства і гендерних стереотипів просувалася у проєкті паралельним курсом. У межах проєкту театр «Нянькіни» створив театралізований перформанс «Ти – всесвіт». Він в образній формі розповідає про проблеми гендерної нерівності, гендерних стереотипів та генерно зумовленого насильства. Тричі учасники перформансу, а це більше 20 юних та дорослих акторів, демонстрували його в ТЦ «Мануфактура». Кожного разу на показ збиралось більш ніж 200 сумчан. «Ми намагалися донести суспільно важливі думки мовою театру. Судячи із відгуків людей, які підходили до нас після перформансу, багато хто з них також стикалися із подібними проблемами у житті. Важливо актуалізувати суспільні проблеми – щоб люди не забували про іх існування та частіше про них замислювались. І коли вони з ними будуть стикатися, то не будуть толерувати подібні прояви», - каже художній керівник родинного театру «Нянькіни» Тетяна Нянькіна.

Ще одним шляхом боротьби із гендерним насильством та гендерними стереотипами AVSIFoundationобраз створення тематичних відеороликів. Їх зробила сумська студія «BlackFoxProduction».

Одне відео спрямоване на підліткову глядацьку аудиторію, а інше — на дорослу. «Для дітей ми вирішили створити 2D-анімацію, де життя підлітка – це ніби відеогра, в якій функціонує персонаж. Але правила гри не дають йому змінювати себе так, як він хоче: блокують хлопцю можливості мати довге волосся, або обирати професії, які подобається. Наприклад, гравець не може стати шеф-кухарем за власним бажанням, бо це не надто «чоловіча» професія. Тобто ми бачимо типові гендерні стереотипи. Власне, все відбувається так, як часто диктують дітям батьки чи соціум», —розповідає сценарист та режисер «BlackFoxProduction» Володимир Нянькін.

Відеоролик для дорослої аудиторії розповідає про гендерне насильство. Життя порівнюється із подорожжю, а «суспільна одиниця», родина — з автомобілем, в якому їдуть чоловік та жінка. Поступово ми бачичмо їхні проблеми: домінування чоловіка над жінкою, страх осуду суспільства, а через це — страх «вийти з машини», з цієї псевдо зони комфорту.

У ролику взяли участь актори двох сумських театрів – Національного театра імені Щепкіна та театру «Нянькіни».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...