• Головна
  • "Утеплити кухню та запастися слабогазованою водою" – поради на випадок відсутності газу, світла і тепла
12:28, 13 жовтня 2022 р.

"Утеплити кухню та запастися слабогазованою водою" – поради на випадок відсутності газу, світла і тепла

За інформацією голови Сумської ОВА, з 10 жовтня через російські обстріли в області пошкоджені три електростанції. Як підготуватися до можливої відсутності світла, води, а також газу і тепла – розповів Суспільному голова правління Асоціації "Нафта і Газ України" Андрій Закревський, який займається питаннями енергетики.

За словами Андрія Закревського, слід прислухатися до обласних військових адміністрації: якщо буде повідомлення про необхідність евакуації, то треба збиратися і їхати.

"Якщо такого розпорядження немає і ви залишаєтеся вдома, маєте знати, що робити, коли зникле світло. Якщо ви користуєтеся електроплитою з п'єзоелементом – приготувати їжу не зможете. Тому у запасі мають бути сірники. Також про запас мають бути свічки, вода (питна та технічна). Щодо питної води, то краще купувати слабогазовану. Негазована швидко псується, а слабогазована – свого роду консервант, придатна до року. Водою варто запасатися з розрахунку: 4 літри на день, якщо готуєте їжу, 2 літри на день – якщо не готуєте", – каже Андрій Закревський.

Якщо зник газ, один із варіантів – розпалити невелике багаття на жаровні, вважає він:

"Берете жаровню (деко), ставите на плиту, попередньо перекривши газовий кран, на ньому розпалюєте багаття з дрібних гілочок, щепи. Варите їсти й відразу грієте кімнату. До речі, їжу краще завжди підігрівати. Це саме стосується і води – щоб не застудитися. Наступний варіант – можна придбати компактну пічку на щепі. Купувати додому "буржуйки" не рекомендую. Бо користуватися вентиляційним виходом не можна, оскільки ви можете отруїти чадним димом як сусідів, так і себе".

За попередньою інформацією АТ "Сумиобленерно", при аварійному відключенні, тривалість у перерві електропостачання – до 2 годин. Але за погодженням з місцевою владою може бути довшою. На подібні випадки Андрій Закревський радить тримати заряджені портативні акумулятори ("повербанки").

"Якщо світла не буде дві і більше ніж добу, ви вирішили поїхати з дому, потрібно спустошити холодильник, прибравши з нього усю їжу і, головне, залишити двері у ньому обов’язково відкритими. У іншому випадку запах зіпсованих продуктів ви нічим не знищите. Якщо ви залишаєтеся вдома, варто викопати дві ями. Одну – для сміттєвих відходів, іншу – для відходів з туалету. Купуєте пакети для сміття, натягуєте їх на відро чи унітаз. Згортаєте пакет та викидаєте до ями. Це порада актуальна особливо для жителів багатоповерхівок. Краще їх викопати уже зараз навпроти кожного з під’їздів, ніж взимку", – говорить Андрій Закревський, голова правління Асоціації "Нафта і Газ України".

Наступна його порада – утеплити кухню: вікна, двері, стелю. Адже тепло виходить саме через них:

"Це єдина кімната у квартирі, яка має бути теплою. Тут ви будете готувати їжу, а отже у кімнаті буде тепло, можна зігріватися. На ніч покладіть у ноги пляшку з гарячою водою і до ранку будете спати в теплі".

Також Андрій Закревський радить придбати газовий балон та запросити спеціаліста, щоб він зробив перехідник на газову пічку. За його словами, балону на 5-10 літрів вистачить на місяць.

"Якщо немає можливості чи бажаннями робити перехідник, можна придбати спеціальну газову плитку на одну чи дві конфорки. Вони пристосовані під такі балони, під тиск з цих балонів. Є також туристичний варіант такої плитки з маленьким газовим балончиком. Втім для такої плитки потрібен редуктор, який буде знижувати тиск. Мінус такої плитки – вам її вистачатиме на пів дня".

Якщо є можливість, слід придбати дизельні генератори, сонячні панелі, каже Андрій Закревський.

"На перше місце ставимо воду, консерви, "повербанки" та сміттєві пакети для каналізації. На другому місці – плитки на щепі, пропановий балон з налагодженим перехідником. На третьому – викопати дві ями. Для багатоповерхівок слід потурбуватися про центри обігріву. В ідеалі – поставити "буржуйку" для підігріву та придбати усім будинком дизельний генератор. Коли не буде світла, можна заряджати гаджети та зігріватися", – додає Андрій Закревський, голова правління Асоціації "Нафта і Газ України".

Авторка – Валентина Погорєлова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...