• Головна
  • Газ чи дрова: як жителям Сумщини пережити зиму і скільки це коштуватиме
16:26, 1 липня 2022 р.

Газ чи дрова: як жителям Сумщини пережити зиму і скільки це коштуватиме

Газ чи дрова: як жителям Сумщини пережити зиму і скільки це коштуватиме, фото-1

Сумщина готується до опалювального сезону. Попит на твердопаливні котли зростає, а за словами урядовців, опалювальний сезон має пройти в нормальному, стабільному режимі, пише Суспільне.

Сумчанка Ольга, каже, дорожчають котли, дрова та пелети. Тож, говорить, опалювати житло поки вигідніше газом. "Якщо порахувати, як наші друзі користуються котлом, виходить, що ми за газ заплатили, що вони за дрова", — розповіла пані Ольга.

Населенню дешевше топити газом, але його може і не бути, побоюється пані Валентина. Втім, придбати котел не має фінансової змоги. Та й ставити його ніде. "А де дрова брати? На дрова божевільна ціна. Завдяки, бодай невеликій субсидії, звісно, економимо. Ми зимою в холодній хаті сидимо", — розповідає жінка.

Пан Сергій теж мешкає у приватному секторі та віддає перевагу газовому опаленню. "Ми ж, коли газ з'явився, ми почали опалювати газом. Пічки немає, а де котел ставить?", — розповів чоловік.

Попри те, майстер опалювального обладнання переконує: попит на твердопаливні котли тільки зростає. Пан Сергій понад 20 років виготовляє їх власноруч. Каже, цій майстерності навчився у батька. Вугілля, дрова чи пелети — для них підходить будь-яке паливо. "Попит на твердопаливні котли був завжди, тому що є населені пункти, в яких немає газу. Зараз він збільшився значно — це, у зв'язку з ціною на газ і подіями, які сьогодні відбуваються. Тому населення намагається мати альтернативу", — розповів майстер Сергій Поляк.

За словами заступника начальника обласного управління лісового господарства Євгена Фролова, дров'яної деревини вистачить на всіх. Втім, цього року вартість на неї зросла в межах 20%.

"Якщо порівняти дрова із природним газом, виходячи із теплоти згорання палива, то, щоб замінити 1000 м кубічних природного газу, необхідно близько 3 метрів кубічних дров паливних твердих порід. На сьогодні 100 м кубічних природного газу коштує для населення майже 8 тисяч гривень, а вартість еквівалента дров обійдеться до 4 тисяч гривень. Якщо порівняти — це вартість з доставкою до двору споживача", — розповів Євген Фролов.

Заступниця голови керівника військової адміністрації Олена Бойко запевнила, під час майбутнього опалювального сезону жителям Сумщини не варто боятися зростання тарифів, а тепло увімкнуть вчасно.

"Наступного тижня буде видано розпорядження голови адміністрації про підготовку до опалювального сезону. За словами урядовців, опалювальний сезон має пройти в нормальному, стабільному режимі. Тобто, Україна буде забезпечена необхідними енергоносіями — у необхідній кількості", — розповіла Олена Бойко.

Авторка — Катерина Іваненко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...