• Головна
  • Із 7 дитячих таборів під Сумами відкрився лише один
08:30, 8 червня 2021 р.

Із 7 дитячих таборів під Сумами відкрився лише один

Із сімох заміських таборів на околиці Сум відкрився один, решта – в очікуванні пом’якшення вимог для роботи в умовах карантину. Загалом цього літа в області планують оздоровити понад 10,5 тисяч дітей, з яких кожен десятий – пільговик.

Табір "Універ" - один з тих заміських оздоровчих закладів, які готуються до відкриття. Його планують на 1 липня. Закладу 9 років, деяким будівлям на його території - 44, пише Суспільне.

"Цього року зробили два навіси, вкрили їх металочерепицею для того, щоб дітки в затишному місці відпочивали й проводили свої загонові роботи. Пофарбовані приміщення, які потребують нагального ремонту, привели благоустрій території, підсадили квітів, кущів, привели все до ладу. Відкрили новий корпус на 25 людей. Закупили меблі туди", - розповідає директор центру "Універ" Сергій Ніколенко.

У 2020 році табір не працював через карантин. Нині мають виконати вимоги урядової постанови.

"Найболючіше для більшості таборів і те, що складно виконати, це, звичайно, нормативи щодо розміщення дітей. Зокрема, постановою прописано, що має бути 5 м² на дитину і в принципі це нескладно витримати. А от витримати дистанцію у 1,5 м між ліжками – це, звичайно, досить проблематично.Плануємо три зміни. Дві зміни будуть оздоровчі по 21 день і одна зміна відпочинкова - 14 днів. Всього плануємо оздоровити понад 500 дітей", - розповіла директорка дитячого табору "Універ" Яна Кривич.

Заклад санаторного типу "Ровесник" відкрився 1 червня. За словами його директорки Світлани Палкіної, і працівники, і відпочивальники заїхали на 21 день і не виїжджатимуть до завершення зміни.

Решта таборів, які знаходяться на околицях Сум, теоретично планують відкриватися. Але тільки якщо до постанови, за якою вони мають працювати у мовах карантину, внесуть зміни. Загалом, же по області, розповів директор обласного департаменту соціального захисту Михайло Дубровський, можуть працювати цього літа 22 заміські табори.

"Передбачаємо відкриття 20 оздоровчих таборів і двох таборів наметового типу. Зараз питання винесено на друге пленарне засіданні сесії, повинна розглянутися обласна програма, відповідно до неї через рахунки соцзахисту надійдуть кошти у сумі 1,5 млн – це на управління молоді та спорту, 1 млн 718 тис - на Департамент освіти і 498 тис - на службу у справах дітей. План у нас стоїть - 10 тисяч 600 дітей взагалі провести оздоровлення, із них 1100 - пільгова категорія", - сказав Дубровський.

Оздоровлюють зараз пільговиків у санаторії-профілакторії "Ровесник". В "Універі" для таких дітей на це літо мають 250 місць.

Вартість путівок у позашкільні табори на 14 днів стартують від майже 6,5 тисяч гривень, на 21 день – коливаються від 8 до майже 10 тисяч гривень.

Також планують працювати пришкільні табори відпочинку. Вони мають відкритись з 15 червня. У Сумах вони будуть у 30-ти із 40 шкіл.

Школи Піщаного, Верхнього Піщаного, Стецьківки та Чернеччини не організовують пришкільних таборів, розповіла головна спеціалістка міського управління освіти і науки Олена Феденко.

"Зараз триває ремонт у 9-й школі, тому там немає можливості організувати табір, капітальний ремонт харчоблоку у школі №17, тому там не маємо можливості організувати. 29 школа, можливо, теж піде на ремонт, якщо будуть виділені кошти. Організувати сон у нас не має можливості у школі, тому табори будуть працювати у 6-ти годинному режимі з дворазовим харчуванням. До 6 липня буде тривати робота пришкільних таборів. Вже охочих дві тисячі дітей, які хочуть відпочивати у таборах", - розповіла вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...