• Головна
  • Полювання на кабана – яку рушницю вибрати
Новини компаній
17:42, 3 грудня 2020 р.

Полювання на кабана – яку рушницю вибрати

Новини компаній
Полювання на кабана – яку рушницю вибрати, фото-1

Дикий кабан – один з найпопулярніших об'єктів полювання на українських угіддях. Але, як відомо, цей звір дуже витривалий і живучий. Тому цілити потрібно лише в гарантовано забійні місця. Навіть смертельно поранений, він може наздогнати мисливця, а це небезпечно для життя. Тому мисливська зброя повинна підбиратись з урахуванням специфіки полювання. Вона повинна відповідати ряду вимог і мати таку характеристику, як беззаперечна надійність. Нижче розглянемо, якій зброї надати перевагу у полюванні на кабана.

Гладкоствольна зброя

Оптимальнім варіантом гладкоствольної зброї є двоствольна рушниця 12-го калібру. Вона дозволяє миттєво зробити два постріли по цілі і дуже швидко перезарядитися. Напівавтоматичні і помпові рушниці менш придатні для даного виду полювання. Це обумовлено складностями, які можуть виникати в процесі перезарядки. Немає жодної гарантії того, що патрон без затримок дошлеться у патронник, і вистріл буде зроблено вчасно. Тому більшість мисливців обирають саме двостволку.

Кулі на кабана

Конкретні моделі боєприпасів експерти не називають. Але куля на кабана повинна відповідати таким вимогам:

  • висока зупиняюча дія;
  • вага не менше 32 грамів;
  • висока точність.

При полюванні на молодняк віком до одного року дозволяється використовувати картеч 8-8,5 міліметрів. При цьому дистанція стрільби не повинна перевищувати 30 метрів, інакше є ризик розкиду картечі.

Нарізна зброя

Якщо вам більше подобається нарізна зброя на кабана, слід вибирати калібр не менш ніж 7,62. Боєприпаси розміром 7,62 х 39 виправдовують себе у полюванні на молодняк. Оптимальний варіант для дорослої тварини - .308 Win, 7,62 х 54R і потужніші 9,3 х 64, .338 Win.

Що стосується конкретних моделей, то вибір залежить від ваших вимог і фінансових можливостей. Будь-який якісний карабін при дотриманні вимог по догляду стене надійним супутником у полюванні на кабана. А буде він самозарядним чи із повздовжньо-ковзним затвором – обирайте на свій смак.

Особливості полювання

Найбільш забійними точками тіла кабана є:

  • ділянка серця (за передньою лопаткою);
  • під вухом;
  • шия, хребет;
  • ділянка легень.

Якщо ви поцілите в інші місця тулуба, можете не отримати бажаного ефекту. Навіть якщо постріл вдалий, не слід одразу підбігати до трофею – поранений звір може вскочити і кинутися назустріч. Якщо подранок зміг втекти, треба йти по сліду. Але не одразу, а приблизно через півгодини. Навіть смертельно поранений кабан може пройти до сотні метрів, а при пораненні в живіт здатен подолати дистанцію в декілька кілометрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...