• Головна
  • На Сумщині людей з COVID-19 госпіталізують після погодження з медзакладом
відео
08:30, 26 листопада 2020 р.

На Сумщині людей з COVID-19 госпіталізують після погодження з медзакладом

відео

Якщо людина хвора на коронавірус або є підозра такого діагнозу, її госпіталізують тільки після того, погодять це з лікарнею. Місце для хворого шукатимуть сімейні лікарі та швидка допомога. Як це працюватиме, з'ясовували журналісти Суспільного.

Такі нововведення впроваджують зокрема через перевантаження бригад швидкої допомоги, які часто приїздять до хворих, які насправді цього не потребують.

"Половина викликів не стосується виїзду швидкої допомоги, не потребують екстреної швидкої допомоги. Швидка допомога лише надає невідкладну допомогу і госпіталізує в разі потреби хворих до стаціонару. Ми не призначаємо лікування, а тому в першу чергу хворий з підозрою на коронавірус має звертатися до сімейного лікаря. І якщо сімейний лікар вважає за потрібне госпіталізувати хворого, звертається за допомогою до нас", – розповідає завідувач диспетчерської служби Ігор Беседа.

За його словами, у жовтні було до 150 викликів щодня. Зараз у Сумах щодня працює 5-6 бригад, в області до 16-ти. За добу наразі мають від 80 до 120 викликів пов’язаних із гострими респіраторними хворобами. І, як стверджує Ігор Беседа, замість сімейних лікарів люди телефонують до них.

Крім цього, за словами фельдшера станції швидкої допомоги Артема Новіка, люди часто недоговорюють і приховують свій реальний стан.

"Люди дуже часто обманюють, що в них є підвищена температура, що в сім`ї хтось хворий, цим самим і нас наражають на небезпеку", – говорить фельдшер.

Лікарні, до яких госпіталізують хворих на коронавірус

  • У швидкій мають маршрути, за якими госпіталізують пацієнтів, попередньо узгодивши це з лікарнею.
  • Мешканці Липоводолинського, Недригайлівського та Роменського районів госпіталізують до Роменської райлікарні.
  • Мешканців Конотопщини приймає Конотопська ЦРЛ.
  • До Білопільскої рай лікарні привозять хворих з цього району, Буринського та Путивльського.
  • Тростянецька лікарня приймає хворих свого району, Охтирки та Великої Писарівки.
  • Мешканців Середино-Буди та Ямпільщини везуть до Шостки.
  • Глухівська, Кролевецька та Лебединська лікарні приймають хворих тільки своїх районів.
  • З Краснопільського району госпіталізують до Сум, де приймають хворих на ковід шість медичних закладів. 

Схема госпіталізації хворих

"Якщо це виїзд за зверненням медичного працівника для подальшого транспортування, то воно здійснюється за направленням лікаря і за узгодженням з лікувальним закладом. Нашій службі досить складно здійснити госпіталізацію. Наразі ситуація краща, ліжок в принципі вистачає і ми можемо забезпечити своїм ресурсом транспортування, але ще місяця півтора-два тому було доволі складно", – розповідає заступниця директора обласного центру екстренної медичної допомоги Галина Білоус.

За минулу добу, за 24 листопада, з її слів,не було випадку, щоб медзаклад відмовив. Всі хто потребував госпіталізації – усіх госпіталізували.

Приводи для госпіталізації

Насиченість киснем крові – один із показників, на який орієнтуються сімейні лікарі, вирішуючи госпіталізовувати пацієнта чи ні. Лікарка Ксенія Нагорна розповідає, що з тих хворих, хто звертається до неї – близько 20% потребували лікування у стаціонарах.

"Клінічним критерієм госпіталізації є середньо-тяжкий та тяжкий перебіг підтвердженого COVID-19. Це хворі із задишкою, частота дихання менш як 10 або понад 30 на хвилину. Це сатурація виміряна пульсоксиметром менш як 92%. Також, критерієм є середньо тяжкий перебіг у пацієнтів, у яких є хронічні захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, імуно-супресивні стани", – уточнює сімейна лікарка Ксенія Нагорна.

За останній місяць, розповідає лікарка, у її пацієнтів переважає легка форма хвороби. Якщо ж пацієнт приходить на прийом і потребує лікування у стаціонарі – мають узгодити це з лікарнею.

"Якщо хворий вдома і звернувся телефоном до сімейного лікаря, то викликаємо допомогу ми – сімейні лікарі. Якщо людина до нас не зверталася, ми ж не можемо прогнозувати, тоді вона самостійно звертається за допомогою і сама викликає швидку", – уточнює лікарка, як діють пацієнти.

Завантаженість лікарень на 25 листопада

В області, за словами головної терапевтки Сумщини, у 16 медичних закладах для хворих на коронавірус розгорнуті 1359 ліжок. З них на ранок 25 листопада зайняті 45%.

ГАЛИНА ХОМЕТА, ГОЛОВНИЙ ТЕРАПЕВТ ОБЛАСТІ

"На сьогодні на ранок зайнято всього 613 ліжок, в тому числі 440 осіб хворих, і 173 пацієнти, у яких підозри. З загальної кількості розгорнутих ліжок, 745 мають кисневу підтримку. На сьогодні кількість вільних ліжок, які забезпечені кисневою підтримкою – 259. Є можливість маніпулювати цією потребою, перерозподіляти" – розповідає головний терапевт області Галина Хомета.

З її слів, якщо місця у найближчій лікарні немає, вирішувати куди госпіталізувати хворого мають у швидкій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...