• Головна
  • Сумчан закликають робити щеплення від грипу
10:00, 18 листопада 2020 р.

Сумчан закликають робити щеплення від грипу

За інформацією відділу охорони здоров’я, показники захворюваності на грип і ГРВІ у Сумах поступово підвищуються.

За даними щотижневого моніторингу за 46-й тиждень (із 6 по 13 листопада) в місті зареєстровано 939 випадків захворювання на ГРВІ, що на 81 випадок (на 38,2%) менше, ніж за попередній тиждень. Серед хворих 40% (377 осіб) – це діти до 18 років (школярі – 158). Госпіталізовано 28 мешканців міста (2,9% від усіх недужих), усі діти. Захворювання на грип та летальні випадки не зареєстровані.

Інтенсивний показник захворюваності становить 355,4 на 10000 населення, нижче за пороговий рівень (цілорічний поріг 665,3 на 10000 населення).

Під час епідемічного сезону гострі респіраторні захворювання можуть бути викликані багатьма вірусами (аденовірусами, риновірусами, респіраторно-синцитіальними вірусами та іншими). Грип – важке інфекційне захворювання дихальних шляхів, небезпечне своїми ускладненнями. Хвороба передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти грипом може будь-хто і у будь-якому віці. Це одна із найпоширеніших інфекцій у сучасному світі.

Епідемічний сезон 2020–2021 років в Україні починається з 40 тижня 2020 року (28 вересня) та триває до 20 тижня 2021 року (16 травня). Згідно з прогнозом ВООЗ у цьому сезоні для північної півкулі (в тому числі й для нашого регіону) визначені як очікувані наступні штами вірусу грипу:

  • вірус, подібний до A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний до A/Hong Kong/2671/2019(H3N2);
  • вірус, подібний до В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
  • вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

З цих чотирьох вірусів грипу минулого епідемічного сезону українці могли зустрітися лише зі штамом типу В Phuket (B/Yamagata lineage), тому вкрай важливо приділити увагу профілактиці цього захворювання, яка поділяється на специфічну і неспецифічну. До неспецифічної профілактики відносяться адекватне харчування; повноцінний сон, оскільки імунна система чутлива до його дефіциту; обов'язкове дотримання правил особистої гігієни – перш за все регулярне миття рук із милом; адекватні фізичні навантаження - заняття спортом, краще на свіжому повітрі; уникнення великого скупчення людей, контакту із хворими на грип та ГРВІ.

Однак найбільш ефективним та науково обґрунтованим методом профілактики грипу є специфічна профілактика, тобто своєчасна вакцинація – введення в організм ослабленого збудника або його часток, у відповідь на яке виробляються антитіла та формується імунітет по відношенню до тієї інфекції, від якої щепились. Існують певні групи, вакцинація яких є пріоритетною. До них відносяться люди з хронічними захворюваннями (в першу чергу дихальної та серцево-судинної систем, нирок, хворі на цукровий діабет тощо); особи старші 60 років; діти до п’яти років; вагітні жінки; діти, які відвідують заклади загальної середньої освіти; медичні працівники; персонал закладів дошкільної освіти; працівники сфери послуг, торгівлі й транспорту; військовослужбовці тощо.

Вакцинуватися можна протягом всього епідемічного сезону, проте найбільш оптимальним періодом для проведення щеплень є період до сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ, який зазвичай починається у листопаді – грудні. Наразі в Україні зареєстровані наступні вакцини проти грипу: «Ваксігрип тетра» (Франція), «Джісі Флю» (Південна Корея), «Інфлувак» (Нідерланди).

Шляхом державних закупівель вакцина була придбана лише для професійних груп ризику. Насамперед щепитимуть медичних працівників, котрі задіяні у наданні допомоги хворим із COVID-19.

Решта охочих можуть можуть придбати вакцину власним коштом або роботодавець організувати вакцинацію за кошти підприємства чи установи. Приватні аптеки Сум постачають вакцини під замовлення. Орієнтовна їх вартість – від 280 до 450 гривень. Самостійно щепились наразі 216 містян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...