
відео
08:57, 13 листопада 2020 р.
У Сумах понад 1000 людей хворіють на пневмонії: як убезпечитися
відео
У Сумах наразі на пневмонії різного ґенезу хворіє 1091 людина. З них вісім – діти. Такі дані міського управління охорони здоров’я. У Всесвітній день боротьби з пневмоніями журналісти Суспільного поговорили з людьми, які побороли цю хворобу, та дізналися, як можна убезпечитись від неї.
Запалення легенів – один із дитячих спогадів Олесі Сумбатової. До 14-ти років дівчина перенесла три пневмонії, щоразу з госпіталізацією до дитячої лікарні.
“Була висока температура, сильний кашель, неможливо дихати. Не могла навіть лежати, постійно сиділа і спала напівсидячи. Лікування – два-три тижні тривало. Дуже неприємно. Хвилююсь, тим паче у мене - двоє дітей, і я як можу зараз бережу себе, своє здоров’я”, - говорить вона.
Розповідає, як піклується про імунітет: “Для імунітету - вітамін С, свіже повітря, легкі фізичні вправи, а найголовніше – менше бувати в місцях скупчення людей”.
Юлія Матвієнко в цьому епідсезоні вже перехворіла на пневмонію, яка виникла як ускладнення коронавірусу. Зараз вдома займається відновленням легенів. Це не перше її запалення, тож може порівняти.
“Я хворіла на пневмонію приблизно 7-8 років тому, але настільки важкою для мене вона ще не була. Цього разу я хворіла 3 тижні. Дуже важко було дихати, слабкість, запаморочення, головні болі. Минулого разу вона була практично безсимптомною, лише - кашель і трішки слабкість. Хворіла я тижнів два”, - каже вона.
Найбільше до пневмоній схильні люди з хронічними запальними процесами в бронхах і легенях, гіпертонією, цукровим діабетом, говорить обласний пульмонолог Наталія Чередніченко.
“Пневмонія – це запалення нижніх дихальних шляхів, яке характеризується накопиченням ексудату в альвеолах, проявляється підвищенням температури, задишкою, кашлем, болем в грудній клітині”, - розповідає вона.
Також пояснює, чим відрізняється пневмонія, спричинена коронавірусом, від бактеріальної.
“Не потребує на перших етапах протизапальної, антибіотикотерапії. Підхід зовсім інший. Протікає вона атипово: може - без температури, без кашлю”, - зазначає Чередніченко.
Людям, що подолали недугу, лікарка радить: “Необхідно робити прогулянки на свіжому повітрі, але не до переохолодження. Потрібне раціональне харчування: білково-вітамінне, дихальна гімнастика і препарати для відновлення легенів, які призначає лікар”.
З допомогою вакцинації запобігти можна лише пневмонії, викликаній пневмококовою інфекцією. Це - одна з основних причин смертності серед дітей до 5-ти років у всьому світі. Цього року в сумській дитячій поліклініці №2 таке щеплення зробили близько ста дітей. Вакцинуватися потрібно тричі: в 2, 4 та 12 місяців.
“На жаль, вони в календар щеплень не входять. Хотілося б, щоб входили і діти були захищені. Але зараз батьки більш обізнані на рахунок цієї інфекції і за свої кошти вакцинують дітей”, - говорить лікар-педіатр Валентина Гриценко.
Також додає: “Торік у нас було менше щеплено: десь 75 дітей, а зараз за 9 місяців у нас збільшилася кількість вакцинованих дітей”, -
У шести сумських аптеках, до яких зателефонувало Суспільне, наразі немає вакцини проти пневмококової інфекції. Коли ж вона була в наявності, її вартість складала в середньому 2000 гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:47
Вчора
16:40
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:07, 11 липня
07:21, 14 липня
1
07:13, 14 липня
6
09:35, 13 липня
11
live comments feed...