• Головна
  • Магнітно-резонансна томографія – шо це?
Новини компаній
12:55, 30 серпня 2020 р.

Магнітно-резонансна томографія – шо це?

Новини компаній

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це метод медичної візуалізації, застосовуваний в радіології для отримання детального зображення внутрішніх структур на основі використання магнітного випромінювання. МРТ дозволяє отримати тривимірне зображення внутрішніх органів в реальному часі при належній контрастності м'яких тканин, що забезпечує відмінну візуалізацію мозку, хребта, м'язів, суглобів та інших структур. Більше інформації про МРТ ви можете отримати, пройшовши за посиланням https://mrt.com.ua/mrt-price.

Це багатоплощинний дослідження. Це означає, що зображення можуть бути отримані в численних площинах тіла без зміни положення. Результати МРТ засновані на компіляції секвенций, є впорядкованою комбінацією радіочастотних та градієнтних імпульсів, з метою отримання даних, з яких складається зображення.

Перед проведенням МРТ пацієнта просять зняти з себе всі металеві предмети, включаючи годинник, ювелірні прикраси і пірсинг. Хірургічні імплантати та інші сторонні предмети повинні бути ретельно оцінені з точки зору безпеки МРТ. Пацієнт зазвичай одягає запобіжні навушники, щоб не чути гучних звуків. Для поліпшення результатів дослідження може вводитися внутрішньовенно контрастна речовина.

Основні області клінічного застосування

  • МРТ мозку методами дифузії/перфузії,
  • МРТ хребта,
  • МРТ черевної порожнини для оцінки печінки, селезінки, нирок, МР-холангіографія та ін.
  • МРТ шиї,
  • МР-ангіографія,
  • МРТ серця,
  • МРТ кінцівок для дослідження патологій суглобів, м'язів і кісток,
  • МРТ грудної клітини / середостіння.

Безпека

МРТ, як правило, безпечно для пацієнта, впливу випромінювання немає. Наявність у пацієнтів металевих імплантатів, наприклад, від кардіостимулятора, хірургічні затискачі або інші сторонні предмети, при проведенні МРТ можуть стати причиною травми або смерті. Необхідно виявляти граничну пильність для запобігання проведенню МРТ у таких пацієнтів.

Необхідно також проявляти пильність з тим, щоб не допустити потрапляння в приміщення, де проводиться МРТ, будь-яких металевих предметів, так як вони можуть призвести до травм в результаті їх притягання магнітом.

Деякі пацієнти відчувають клаустрофобію під час дослідження; при необхідності можна використовувати заспокійливі засоби або анестезію.

У вагітних жінок і дітей побічних ефектів не спостерігалося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...