• Головна
  • Не всі кафе та магазини у Сумах зачинилися на карантин
відео
15:08, 18 березня 2020 р.

Не всі кафе та магазини у Сумах зачинилися на карантин

відео

У Сумах з 17 березня мали припини роботу усі магазини, торгово-розважальні центри та підприємства побутового обслуговування. Дозволено працювати тільки продуктовим магазинам, АЗС та аптекам. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як виконується у місті рішення комісії - дізнавалися журналісти Суспільного.

Не всі заклади громадського харчування припинили роботу. Власниця кав'ярні на вулиці Петропавлівській Вікторія Овчаренко пояснила, чому сьогодні продовжили працювати:

"Понад десять чоловік якщо одночасно знаходяться у приміщенні, в цьому випадку зобов'язані зачинитися. У нас знаходяться понад десять чоловік у приміщенні? Ви їх бачити? У нас більше каву із собою - чоловік зайшов, взяв. пішов. Чоловік п’ять. Якщо буде знаходитись понад десять чоловік у приміщенні, будуть обмеження".

Олексій, менеджер взуттєвого магазину, який також продовжив працювати, сказав: "Мабуть, потрібно прочитати, ознайомитись. Тоді давати коментарі."

Не збирається закривати свій магазин іграшок В`ячеслав Литвиненко: “Обмеження прав і свобод людини може бути тільки в єдиному випадку - коли введений надзвичайний стан в країні. Всі інші заходи носять рекомендаційний характер”.

Роботу цих закладів сьогодні юрист регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олексій Рибалка вважає порушенням:“ На даний момент вже діє заборона, встановлена для роботи закладів громадського харчування, а також інших підприємств, установ та організації, які передбачають присутність відвідувачів. Якщо матимуть місце наслідки тяжкі - поширення захворювання або загибель людей - то це буде кримінальна відповідальність. Якщо цього не буде ,то, відповідно, це буде адміністративна відповідальність. І як кримінальна, так і адміністративна відповідальність буде покладатись на відповідальних осіб”.

“Наразі патрульна поліція реагує на повідомлення, які надходять на лінію “102” від громадян, виїздить на місце події, проводить профілактичну бесіду з суб'єктами, які займаються чи торгівлею, чи відкриті у них точки, які надають послуги в сфері харчування або щось інше. Проводиться профілактична бесіда, можливо хтось не знав, що такі заклади потрібно закрити на період карантину. Після чого у людей збирають пояснення", - сказав речник патрульної поліції Сумської області Олег Сологуб.

17 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19, яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину. За нього проголосували 344 нардепи. Так, до адміністративного Кодексу внесли статтю, згідно з якою порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, а також рішень органів місцевої влади будуть каратися штрафом від 17 до 32 тисяч гривень). Посадові особи заплатять штраф у розмірі від 34 до 170 тисяч гривень. Крім того, до Кримінального кодексу внесли зміни, згідно з якими свідоме порушення санітарних правил з метою поширення захворювання каратиметься штрафом від 17 до 51 тисячі гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...