• Головна
  • Не всі кафе та магазини у Сумах зачинилися на карантин
відео
15:08, 18 березня 2020 р.

Не всі кафе та магазини у Сумах зачинилися на карантин

відео

У Сумах з 17 березня мали припини роботу усі магазини, торгово-розважальні центри та підприємства побутового обслуговування. Дозволено працювати тільки продуктовим магазинам, АЗС та аптекам. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як виконується у місті рішення комісії - дізнавалися журналісти Суспільного.

Не всі заклади громадського харчування припинили роботу. Власниця кав'ярні на вулиці Петропавлівській Вікторія Овчаренко пояснила, чому сьогодні продовжили працювати:

"Понад десять чоловік якщо одночасно знаходяться у приміщенні, в цьому випадку зобов'язані зачинитися. У нас знаходяться понад десять чоловік у приміщенні? Ви їх бачити? У нас більше каву із собою - чоловік зайшов, взяв. пішов. Чоловік п’ять. Якщо буде знаходитись понад десять чоловік у приміщенні, будуть обмеження".

Олексій, менеджер взуттєвого магазину, який також продовжив працювати, сказав: "Мабуть, потрібно прочитати, ознайомитись. Тоді давати коментарі."

Не збирається закривати свій магазин іграшок В`ячеслав Литвиненко: “Обмеження прав і свобод людини може бути тільки в єдиному випадку - коли введений надзвичайний стан в країні. Всі інші заходи носять рекомендаційний характер”.

Роботу цих закладів сьогодні юрист регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олексій Рибалка вважає порушенням:“ На даний момент вже діє заборона, встановлена для роботи закладів громадського харчування, а також інших підприємств, установ та організації, які передбачають присутність відвідувачів. Якщо матимуть місце наслідки тяжкі - поширення захворювання або загибель людей - то це буде кримінальна відповідальність. Якщо цього не буде ,то, відповідно, це буде адміністративна відповідальність. І як кримінальна, так і адміністративна відповідальність буде покладатись на відповідальних осіб”.

“Наразі патрульна поліція реагує на повідомлення, які надходять на лінію “102” від громадян, виїздить на місце події, проводить профілактичну бесіду з суб'єктами, які займаються чи торгівлею, чи відкриті у них точки, які надають послуги в сфері харчування або щось інше. Проводиться профілактична бесіда, можливо хтось не знав, що такі заклади потрібно закрити на період карантину. Після чого у людей збирають пояснення", - сказав речник патрульної поліції Сумської області Олег Сологуб.

17 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19, яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину. За нього проголосували 344 нардепи. Так, до адміністративного Кодексу внесли статтю, згідно з якою порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, а також рішень органів місцевої влади будуть каратися штрафом від 17 до 32 тисяч гривень). Посадові особи заплатять штраф у розмірі від 34 до 170 тисяч гривень. Крім того, до Кримінального кодексу внесли зміни, згідно з якими свідоме порушення санітарних правил з метою поширення захворювання каратиметься штрафом від 17 до 51 тисячі гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...