• Головна
  • У Сумах близько 120 дітей з інвалідністю зможуть отримати безкоштовну реабілітацію
інфографіка
11:15, 4 лютого 2020 р.

У Сумах близько 120 дітей з інвалідністю зможуть отримати безкоштовну реабілітацію

інфографіка

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Верховною Радою України 31.10.2019 підтримано ініціативу Уряду та Мінсоцполітики та прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 31.10.2019 № 265-IX, яким передбачено зміну назви бюджетної програми 2507100 з «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» на «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Про ці зміни говорили сьогодні на брифінгу у міськраді.

«Якщо раніше фінансування на реабілітацію отримували діти з інвалідністю внаслідок ДЦП, то зараз – з інвалідністю всіх нозологій. Наразі на обліку перебуває 1164 дитини. У минулому році на це у бюджеті було передбачено 850 тисяч гривень, і 50 дітей м. Суми пройшли реабілітацію. Цьогоріч виділено 1,8 млн гривень, думаємо, близько 120 сумчан будуть забезпечені реабілітацією», - зазначила заступник мера Альона Дмитрівська.

Заступниця директора дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталія Спічакова розповіла про медичну сторону питання:

«Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає консультації лікаря, з яким підписана декларація. Лікар також може рекомендувати і заклад реабілітації. Обсяг послуг визначає лікарсько-консультативна комісія».

Про механізм отримання фінансування на реабілітацію розповіла Анна Котляр, заступник директора департаменту соцзахисту населення – начальник управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян.

Один з батьків чи законний представник дитини має звернутися до департаменту соціального захисту населення та надати:

- заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

1) паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

2) індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

3) виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до управління вважається дата надходження заяви з документами.

Вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень. До вартості входить проживання дитини і одного з батьків.

Тетяна Пляшник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...