• Головна
  • Захисне та професійне (робоче) взуття
Реклама
10:45, 2 січня 2020 р.

Захисне та професійне (робоче) взуття

Реклама
Картинки по запросу Спецобувь

Картинки по запросу Спецобувь

Відповідно до Кодексу законів про працю роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника засобами індивідуального захисту від впливу небезпечних та шкідливих факторів. Сюди входить як спецодяг, так і спецвзуття, яке відповідає вимогам, встановленим українськими стандартами. Слід пам’ятати, що відповідно до чинного регламенту взуття, яка не має захисних властивостей і призначена лише для використання на робочому місці завдяки технологічному, санітарному, гігієнічному або для захисту взуття працівників, називається професійним взуттям. Таке взуття також часто називають робочим.

Види та класифікація захисного взуття:

Ми виділяємо багато критеріїв поділу взуття, призначеного для роботи. Їх можна розділити за моделлю, способом використання або рівнем загроз.

Зважаючи на рівень загроз, від яких взуття має захищати, існують:

·захисне взуття з капелюшком, який витримує удар у 200 Дж

·професійне взуття, що призначене для повсякденноговикористання, коли не потрібен захист пальців ніг (таке взуття часто називають робочим)

Відповідно до вищезазначених стандартів, як захисне, так і професійне взуття слід класифікувати наступним чином:

I категорія - взуття зі шкіри або інших матеріалів, за винятком цільної гуми та цілісного взуття

II категорія - повне гумове (тобто повністю вулканізоване) або повне пластичне (тобто повністю формоване) взуття.

Захисні зимові черевики - працюють в несприятливих погодних умовах. Роботодавець може вказати акт, що знаходиться всередині компанії (наприклад, підзаконний акт) на робочому місці, де потрібно використовувати взуття з відповідними параметрами. Крім того, роботодавець може вказати посади, на яких дозволено використовувати - за згодою працівника –власне взуття як робоче, якщо воно відповідає вимогам охорони праці та техніки безпеки. Якщо працівник буде працювати у власному взутті, компанія зобов’язана сплатити йому еквівалент за пошкоджене майно - як правило, готівкою. Неприпустимо використовувати власне взуття під час керування машинами та іншими технічними пристроями безпосередньо та в місцях, що викликають інтенсивне забруднення або забруднення хімічними, радіоактивними чи біологічними матеріалами.

Відповідно до чинного законодавства, робоче взуття повинно надаватися працівникові безкоштовно, і в той же час термін користування взуттям слід визначати за погодженням з роботодавцем. Слід пам’ятати, що взуття залишається власністю роботодавця, який зобов’язаний забезпечити належне обслуговування та дезактивацію, а по можливості також і його прання. Як варіант, користувач взуттям може сам це зробити, однак роботодавець зобов’язаний сплатити грошовий еквівалент, рівний витратам працівника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...