• Головна
  • На Сумщині на тонкій кризі загинули два чоловіки
16:00, 25 листопада 2019 р.

На Сумщині на тонкій кризі загинули два чоловіки

Сьогодні сталися два нещасних випадки на водоймах області. Через тонку кригу провалилися і загинули два чоловіки – рибалка у селі Бездрик та житель одного з сіл Лебединського району, котрий вирішив через ставок скоротити дорогу додому.

Тіла загиблих чоловіків знайдені та направлені на експертні дослідження, поліція розпочали відповідні перевірки.

Правоохоронці звертаються до жителів та гостей Сумщини з закликом бути уважними й обережними, і не ризикувати власним життям та здоров‘ям, виходячи на лід.

Пам‘ятайте:

• Безпечним вважається крига (при температурі повітря нижчою за 0°С) для одного пішохода - завтовшки не менше 5-7 см, для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см.

• Міцним вважається прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком завтовшки 12 см.

• Також слід знати, що міцність льоду слід перевіряти пішнею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

• При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

• Під час групового переходу по льоду необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного й уважно стежити за тим, хто йде попереду.

• Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

• Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.

• Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одна від одної на відстані 5-6 м.

• Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на другому.

Слід також знати і дотримуватися певних правил, якщо людина все ж таки провалився під лід:

-По-перше, необхідно утриматися від паніки – вона є найпершою небезпекою в цій ситуації. Намагайтеся триматися на плаву, уникаючи занурення з головою.

-Голосно кличте на допомогу.

-Намагаючись вилізти на лід, широко розкидайте руки і наповзайте на його край грудьми, при цьому почергово витягуючи на поверхню ноги.

-Намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

-Вибравшись на поверхню криги, перекочуйтеся і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома.

-Діставшись твердої, надійної поверхні, слід чимскоріше перевдягтися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнутися; аби не замерзнути, слід постійно рухатися.

Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя, але перш, ніж кинутися до того, хто провалився, необхідно:

- Покликати (якщо це можливо) на допомогу;

- Знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);

- Оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Якщо ви впевнені, що зможете (чи готові) врятувати людину, то:

• крикніть, що ви йдете на допомогу;

• наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

• підклади під себе лижі, дошку, фанеру;

• якщо людина у воді достатньо активна, умовтеся з нею про свої дії (домовтеся про команду, на яку потужним ривком ви будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);

• не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягни його на лід;

• витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайтеся назад.

Як свідчить життя, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити ситуацію. Тож будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!

Відділ комунікації поліції Сумської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...