Що потрібно знати, аби не потрапити до списку порушників міграційного законодавства?

Відповідно до статистичних даних, загальна кількість іноземців та осіб без громадянства, які проживають на території України, досягла рекордної за останні роки позначки в майже півмільйона осіб. Більша частина таких громадян проживають в нашій державі постійно за посвідками на постійне проживання. Решта – документовані посвідками на тимчасове проживання іноземці та особи без громадянства, які отримують в Україні освіту або прибувають для працевлаштування, чи мають на території України сім’ю.

«Щоденно Державна міграційна служба України пильнує законність перебування таких осіб на території України. Варто зазначити, що серед населення суттєво «прижилась» думка, що міграційне законодавство стосується лише іноземних громадян. Сьогодні ми спробуємо розвіяти цей міф та надати роз’яснення щодо основних положень і правил, які регулюються законодавством України з питання перебування та проживання в нашій державі іноземців», розповідає начальник Управління Державної міграційної служби України в Сумській області Дмитро Костєнніков.

«Відповідно до законодавства України, іноземці та особи без громадянства можуть в’їжджати на територію України без віз на підставі двосторонніх або багатосторонніх міжурядових угод, або на підставі віз, оформлених у дипломатичних та консульський установах України за кордоном.

Візи, залежно від мети поїздки, поділяються на три типи:

транзитна віза (позначається літерою В). Оформляється іноземцям та особам без громадянства у разі транзитного проїзду через територію України до третьої держави.

короткострокова віза (позначається літерою C). Оформляється іноземцям та особам без громадянства для в'їзду в Україну, якщо строк їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду. Короткострокова віза оформляється як разова, дво- та багаторазова на період не більш як на п'ять років.

довгострокова віза (позначається літерою Д).

Видається іноземцям та особам без громадянства для в'їзду в Україну з метою оформлення документів, що дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів», додав посадовець.

Слід також зауважити, що порядок та умови перетинання іноземцями та особами без громадянства державного кордону визначено Законом України «Про прикордонний контроль».

Статтею 8 цього Закону дозвіл на перетинання особою кордону надається за конкретно визначених умов, а саме:

1)наявності дійсного паспортного документа;

2) відсутності щодо особи рішення про заборону в'їзду в Україну;

3) наявності в'їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;

4) підтвердження мети запланованого перебування;

5) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження, йдеться у документі.

«Частим питанням, з яким стикаються працівники Державної міграційної служби України на місцях є порядок розрахунку законності перебування іноземців, які прибувають в Україну на підставі двосторонніх угод або, говорячи простою мовою, по безвізу. Для підрахунку законності перебування іноземця станом на певну дату, необхідно від контрольної дати відняти 180 днів назад та підрахувати від тієї дати, яку ми отримали, сумарну кількість днів перебування в Україні. Особа вважається такою, що перебуває на території України на законних підставах, якщо сумарна кількість днів перебування не перевищує 90 днів. Для зручності підрахунку дозволеного строку перебування на сайті Державної міграційної служби України розміщено так званий «Міграційний калькулятор», який дозволить швидко та точно підрахувати кількість днів, на які іноземний громадянин може залишиться в Україні», - роз’яснюють у міграційній службі.

«Варто також пам’ятати, що у разі порушення міграційного законодавства, як іноземець-порушник, так і приймаюча сторона (тобто, фізична чи юридична особа, яка запросила цього іноземця, надала йому житло або будь-яким чином сприяла перебуванню в Україні після закінчення дозволеного законодавством строку) притягуються до адміністративної відповідальності. При цьому, сума штрафу для іноземців та осіб без громадянства коливається в межах від 1700 до 3400 грн;

для приймаючої сторони фізичної особи – 340 до 680 грн;

для приймаючої сторони юридичної особи – 1700 до 3400 грн;

для осіб, які надають житло особам, які порушили міграційне законодавство – 5100 до 8500 грн..

Згідно загальноукраїнських статистичних відомостей, з початку 2019 року на території України складено 21929 адміністративних протоколів за порушення іноземцями правил перебування в Україні, 3145 таких протоколів складено протягом жовтня.

Загальна кількість адміністративних протоколів, складених працівниками Управління Державної служби України в Сумській області в 2019 році близька до 500. Сума адміністративних стягнень за цими протоколами становить близько мільйона гривень», інформує Дмитро Костєнніков.

Слід звернути увагу і на те, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність і за порушення правил працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні. У разі прийняття на роботу таких осіб без відповідного дозволу власник підприємства буде притягнутий до відповідальності та муситиме сплатити чималі штрафи, підкреслив Дмитро Костєнніков.

Строк тимчасового перебування в Україні іноземцям та особам без громадянства може бути продовжено, але виключно за умови наявності для цього підстав. Такими підставами є:

1. необхідність лікування;

2. догляд за хворим членом сім’ї;

3. оформлення спадщини;

4. вагітність або пологи;

5. подання заяви про набуття громадянства України або оформлення дозволу на імміграцію в Україну.

У разі відсутності хоча б однієї з цих підстав, іноземець зобов’язаний виїхати за межі України і про слід пам’ятати.

Існує також низка підстав для отримання посвідки на тимчасове та постійне проживання. Інформація про порядок отримання таких документів доступна на сайті Державної міграційної служби України за посиланням.

«Підсумовуючи зазначу: будь-який іноземець повинен пам’ятати, що міграційне законодавство України базується на основному принципі – недопущенні нелегальної міграції. Наші закони досить лояльні до осіб, які їх дотримуються, і нещадні до порушників. Так, особа, яка хоча б раз порушила законодавство про правовий статус іноземців може бути в примусовому порядку повернута або видворена за межі України. Протягом 2019 року Державною міграційною службою України прийнято 9911 рішень про примусове повернення та 479 рішень про примусове видворення, 375 з яких супроводжувались поміщенням неврегульованих мігрантів до пункту тимчасового перебування іноземців, з метою проведення стосовно них процедури ідентифікації та оформлення дозвільних документів для виїзду з України через державний кордон», - наголосив головний міграційник області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Подружжя, яких збило авто патрульних, просять додаткові 28 тис. грн матеріальної шкоди. Ці гроші вони витратили на лікування після початку судового процесу. Тому просять приплюсувати їх до раніше озвучених сум матеріальної та моральної шкоди, повідомляє suspilne.media. Про це заявила їхній адвокат Людмила Солошенко під час судового засідання 9 грудня, що відбулось у Зарічному райсуді м. Суми. Тепер сума матеріальної шкоди подружжю складає сумарно понад 95...
Кримінал
Днями співробітники Білопільського відділення поліції викрили злочинну групу, яка викрадала автотранспорт. Як розповів журналістам Білопілля.City начальник Білопільського ВП Ігор Кісільов, протягом останніх двох місяців у місті було скоєно три незаконних заволодіння авто- та мототранспортом. Спочатку викрали мотоцикл від під’їзду однієї з п’ятиповерхівок, що у районі «Червоного квадрата», пізніше у тому ж мікрорайоні викрали мопед. Останньою «жертвою» крад...
Новини компаній
Компанія Нова пошта — один з лідерів поштових компанії в Україні  — вже майже 5 років успішно працює в цій галузі на міжнародному ринку. Служба доставки спеціалізується на обслуговуванні потреб бізнес-клієнтів та приватних користувачів. Щодня компанія транспортує біля мільйона відправлень. Поштовий перевізник нараховує понад 2200 відділень зв'язку і близько 1500 Поштоматів по всій Україні. Принцип, якого дотримується компанія, — легка доставка для життя та...
фото
Зловмисники у вечірній час доби зняли державний прапор, встановлений на могилі. За даним фактом вже розпочате кримінальне провадження за ч.3 ст. 297 «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого» Кримінального кодексу України. Вранці 8 грудня до поліції з заявою про злочин звернувся батько загиблого на Майдані Олексія Братушко та повідомив, що в ніч з сьомого на восьме грудня з могили його сина зник державний прапор України. Камери ві...
фото
7-8 грудня 2019 року в м. Тарновські Гури (Польща) проходив міжнародний турнір з індорхокею Śląska 2019. У змаганнях були дві вікові категорії U12 і U16. У кожній віковій категорії було по п'ять команд. У змаганнях брали участь представники чотирьох країн: Польща, Білорусь, Німеччина та Україна, повідомляє sportclub.sumy.ua. Від СДЮШОР «Динамо» на змагання були заявлені дві команди (U12 і U16) під керівництвом Олени Свістюр. За результатами змагань обидві...
фото
Автопригода сталася сьогодні, близько 7.40 ранку, на вулиці Перекопській. Патрульні, прибувши на місце події, попередньо встановили, що 28-річний водій, керуючи автомобілем Renault Duster, не надав перевагу в русі та допустив наїзд на жінку, яка перетинала проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу, та на собаку, з якою переходила дорогу ще одна жінка. Внаслідок автопригоди 47-річна жінка отримала тілесні ушкодження — закрита черепно-мозкова...
Суспільство
8 грудня, об 11:28, на лінію екстреного виклику «101», надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку на двох господарів по вул. Вознесенська м. Ромни. На місце події було направлено черговий караул 14-ї державної пожежно-рятувальної частини. На момент прибуття підрозділу вогнем було охоплено покрівлю та стіни на площі до 40 кв. м.,та перекриття до 25 кв. м. Існувала загроза поширення вогню на весь житловий будинок. Для безперебійної подачі води авто...
Суспільство
Протягом тижня в місті з’явилось на світ 45 дітей: хлопчиків – 24, дівчаток – 21. Про це під час апаратної наради при міському голові повідомила Олена Чумаченко, в.о. начальника міськвідділу охорони здоров’я.
Політика
Міський голова Олександр ЛИСЕНКО розпорядився перевірити стан пожежної безпеки у комунальних закладах міста. Доручення надійшло начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій Артуру ПЕТРОВУ та начальниці управління освіти і науки Антоніні ДАНИЛЬЧЕНКО. Також керівник обласного центру зауважив, що пожежні служби мають проінформувати населення про шляхи евакуації у житлових приміщеннях на випадок ймовірної пожежі. «Всі повинні знати як відбувається евакуац...