• Головна
  • Що потрібно знати про цукровий діабет 2 типу
Новини компаній
09:00, 13 листопада 2019 р.

Що потрібно знати про цукровий діабет 2 типу

Новини компаній

З цукровим діабетом людство стикається з найдавніших часів. Перші згадки про нього знайдені на одному з найдавніших папірусів — Еберса, який датується 1500 роком до н.е. З тої пори пройшли тисячоліття, люди перемогли багато хвороб, але ця продовжує існувати і навіть наступати. Статистика говорить, що на сьогоднішній день цукровий діабет набув характеру «неінфекційної епідемії» і, на жаль, за даними експертів ВООЗ, кількість хворих продовжує зростати. З 1991 року 14 листопада кожного року проходить Всесвітній день боротьби з діабетом, головна мета якого просвітити людей про причини, симптоми, ускладнення та лікування цього захворювання. Зараз у світі налічується близько 415 млн хворих на діабет, причому 90% з них — діабет 2 типу.

Що потрібно знати про цукровий діабет 2 типу, фото-1

Причини

Підшлункова залоза у людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний), може виробляти недостатню кількість інсуліну або ж організм не може правильно використовувати його. В результаті підвищується вміст глюкози в крові, що призводить до порушення роботи всіх інших органів. Це захворювання може виникнути в будь-якому періоді життя людини, але найчастіше розвивається у людей середнього або похилого віку. Діагноз цукрового діабету 2 типу ставлять на підставі високого вмісту глюкози в крові. Як причини виникнення цієї хвороби розглядають різні фактори, серед яких: генетична схильність, погана екологія, малорухливий спосіб життя, стреси, а також надмірна маса тіла. Але останніми дослідженнями доведено, що найважливішим фактором є ожиріння — більше 80% з цукровим діабетом 2 типу мають зайву вагу. Вважається, що надмірний вміст жиру порушує здатність організму утилізувати інсулін. Звичайно, не у кожної людини з ожирінням буде це захворювання, повинно бути і поєднання інших чинників: патології підшлункової залози, гормональні захворювання, деякі генетичні хвороби.

Симптоми

Про те, що в організмі щось пішло не так, сигналізують симптоми, вчасно звернувши увагу на які, можна звести втрати до мінімуму. Перші ознаки, що свідчать про діабет 2 типу, це:

1. Сильна спрага.

2. Постійне відчуття голоду.

3. Прискорене сечовипускання.

4. Підвищений артеріальний тиск

5. Задишка

6. Швидка втомлюваність

До основних симптомів також можуть додаватися такі, як: зниження ваги на тлі підвищеного апетиту; нечіткий зір; біль в стопах і оніміння кінцівок; свербіж; кандидоз (молочниця) і часті інфекції; слабкість після їжі; сухість і поколювання в шкірі. Підступність діабету 2 типу полягає в тому, що його розвиток відбувається плавно і поступово, а симптоми можуть бути неінтенсивними.

Ускладнення

Але з часом захворювання викликає серйозні порушення з боку практично всіх органів. Якщо нехтувати симптомами і вчасно не звернутися за допомогою до лікаря, можуть виникнути небезпечні ускладнення, пов'язані з ураженням дрібних і великих судин. Поразка дрібних судин тягне за собою: нейропатію (ураження периферичних нервів викликає оніміння або зниження м'язової сили); ретинопатію (ураження капілярів сітківки, що призводить до крововиливу в сітківку ока, що в свою чергу викликає порушення або втрату зору); нефропатію (захворювання нирок, викликане пошкодженням капілярів в ниркових клубочках). У разі поразки великих судин пошкоджуються серце і мозок, що проявляється інфарктами, ішемічною хворобою серця, інсультами, енцефалопатією, погіршенням пам'яті.

Лікування і профілактика

Але якою б страшною не була хвороба, при сьогоднішньому рівні розвитку медицини з діабетом цілком можливо прожити довге і повноцінне життя, якщо забезпечити необхідний контроль захворювання, який полягає в дотриманні дієти, ведення здорового способу життя та прийом призначених лікарем препаратів. Тим більше, що серед них є доступні і якісні ліки вітчизняних виробників, наприклад, таких, як препарати компанії ТОВ «Кусум Фарм», м.Суми. В її арсеналі ефективні і безпечні лікарські засоби, які знижують рівень глюкози в крові, нормалізують артеріальний тиск, коректують рівень холестерину.

І не потрібно чекати ускладнень цукрового діабету, краще заздалегідь прийняти профілактичні заходи. В першу чергу, необхідно стежити за своєю вагою, не допускаючи ожиріння, якщо в роду є ті, хто страждає на діабет, потрібно періодично проходити профілактичне обстеження, а всі захворювання, пов'язані з гормональною системою або патологією підшлункової залози, слід лікувати в точній відповідності з рекомендаціями лікарів.

Здоров'я всім!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...