• Головна
  • Сумчан закликають використовувати альтернативні методи знищення сухої рослинності
16:30, 13 вересня 2019 р.

Сумчан закликають використовувати альтернативні методи знищення сухої рослинності

Сумчан закликають не спалювати суху рослинність, а використовувати альтернативні методи її ліквідації.

Про статистику загорянь від спалення на присадибних ділянках сухих трави та листя, про притягнення до адмінвідповідальності тих, хто цим займається, про шкоду для довкіллю та людям йшлось під час брифінгу.

Начальник міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ігор КИРЬЯНОВ повідомив, що третина пожеж, які виникають на відкритій території, а це чагарники, ділянки біля об’єктів водного простору, пов’язані саме зі спалюванням сухої рослинності.

«На жаль, цьогоріч ми вже маємо випадок, коли сумчанка загинула, спалюючи суху рослинність на своїй присадибній ділянці. Аби вберегтися від такого лиха, необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки, але найперше припинити спалювати суху рослинність», – сказав Ігор Кирьянов.

На тих, хто вперто не хоче цього роботи, розповіла начальник відділу правового забезпечення, договірної, дозвільної документації та супроводу адміністративної практики управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Євгенія ГОРEВА, складаються адміністративні протоколи у відповідності до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Фахівець зазначила: «Згідно з цією статтею, адміністративна відповідальність наступає за порушення Правил благоустрою міста. Санкція статті передбачає накладення штрафних санкцій, розмір яких для фізичних осіб складає від 340 до 1360 грн., для юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень».

Торік фахівці управління склали 15 адмінпротоколів на порушників, з початку цього року –вісім адмінпротоколів.

Окрім небезпеки подальшого загоряння, спалювання сухої рослинності завдає шкоди екосистемі та здоров’ю людей.

Оскільки багато людей не розуміють, яким чином спалювання впливає на екосистему в тому числі і на людину, як частину цієї екосистеми, кандидат технічних наук кафедри прикладної екології СумДУ Ірина ВАСЬКІНА розповіла: «Коли вогонь іде по землі, то він знищує не лише рослинні залишки, але й все живе, що міститься в ґрунті. Від цього він втрачає свою родючість і збіднюється на поживні речовини. Страждає і сама людина, оскільки при згоранні будь-якої природної сировини у повітря викидаються шкідливі гази, можуть утворюватися канцерогенні речовини, які викликають онкозахворювання».

При цьому додала, що з настанням більш вологої погоди, яка притаманна осені, дим перестане розвіюватись у верхніх шарах атмосфери і стелячись землею, отруюватиме як самих прихильників спалювання сухої рослинності, так і тих, хто розуміє всю шкоду від цього. Аби ж не допускати цього, Ірина Васькіна закликала городян компостувати сухе листя, траву і решту сухої рослинності. Особливо це стосується мешканців приватного сектору, які найбільше «грішать» спалюванням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суха рослинність #пожежа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...