• Головна
  • На Сумщині рятувальники ліквідовували наслідки умовних радіаційних терактів
фото
12:00, 2 вересня 2019 р.

На Сумщині рятувальники ліквідовували наслідки умовних радіаційних терактів

фото

У період з 29 по 30 серпня Штаб Антитерористичного центру та Координаційна група АТЦ при Управлінні СБУ в Сумській області провели планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання. Даний захід відбувся за сприяння Агентства зменшення загроз (США).

У навчаннях, які проходили на території міста Конотопа та Конотопського району, взяли участь підрозділи Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що дислокується у м. Ромни.

За легендою тренувань, умовні терористи контрабандним шляхом ввезли залізничним транспортом на територію України відпрацьоване ядерне паливо для здійснення теракту. Дана інформація надійшла до відповідних служб. На місце виклику прибули сили і засоби 12-ї державної пожежно-рятувальної частини і частини радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Рятувальники за допомогою спеціальних приладів провели радіаційну розвідку території та визначили локацію знаходження джерела опромінення. Також були розгорнуті пункти пропуску із зараженої зони та масової деконтомінації, де проводилась спеціальна обробка пасажирів потягу, їхніх особистих речей та сил, залучених на місце надзвичайної події. Від пожежної автоцистерни, встановленої на гідрант, здійснювалась безперебійна подача води на санітарні пункти.

На станції Конотопської дирекції Південно-Західної залізниці сталася спроба захоплення спеціального потягу, який за умовами навчань начебто перевозив відпрацьоване ядерне паливо. Внаслідок чого виникла пожежа рухомого складу, стався витік палива та його займання. На приборкання наслідків радіаційної аварії залучили пожежно-рятувальні підрозділи з даного населеного пункту, міст Суми і Ромни, частину радіаційного та хімічного захисту Міжрегіонального центру швидкого реагування. Під час проведення розвідки території хіміки-рятувальники виявили постраждалих, яких на ношах винесли із небезпечної зони і передали колегам вогнеборцям, які доправили їх до бригад екстреної медичної допомоги. Після визначення меж радіоактивного забруднення та допустимого часу роботи на місці аварії, рятувальники приступили до приборкання пожежі. Були створені три оперативні дільниці, що зосередили свої дії на ліквідації безпосереднього осередку горіння, зменшенні поширення радіоактивних речовин та захисті особового складу і техніки. Координував роботу підрозділів штаб пожежогасіння. Ліквідація умовної пожежі проводилась двома методами. У першому приборкували за допомогою автомобіля порошкового гасіння. Наступний метод включав в себе організацію і проведення пінної атаки. Автодрабиною пінні генератори були подані до осередку горіння. Спільними зусиллями умовну пожежу вогнеборці приборкали. На спеціальних пунктах пропуску із зараженої зони особовий склад та техніка, які були залучені на гасіння пройшли спеціальну обробку.

За підсумками проведених заходів Координаційна група АТЦ проаналізувала кожний їх етап, а також відзначила високий рівень підготовки підрозділів до виконання завдань із запобігання та протидії терористичним загрозам та диверсіям, зокрема в умовах ускладненої радіаційної обстановки.

Дані тренування, в умовах наближених до реальних, дозволили рятувальникам відпрацювати дії з ліквідації аварій пов’язаних з радіаційною небезпекою. Також перевірявся на практиці порядок взаємодії служб, які залучаються на випадок виникнення таких ситуацій. Загалом від Державної служби України з надзвичайних ситуацій у навчаннях взяли участь 60 чоловік особового складу та 15 одиниць техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання #рятувальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...