• Головна
  • У Сумах влада намагається вирішити проблему критичної неготовнівсті до опалювального сезону КППВ
08:30, 14 серпня 2019 р.

У Сумах влада намагається вирішити проблему критичної неготовнівсті до опалювального сезону КППВ

Ситуація щодо фінансових проблем та неспроможності ПАТ «Сумське НВО» забезпечити частину сумчан теплоенергією залишається в ТОПі новинної стрічки. Про це вони повідомили в листі до міської ради, облдержадміністрації та приватних організацій, які здатні взяти в оренду КППВ. 

Місто занепокоєне такою новиною. Аби детально розібратися у цій проблемі, була створена робоча група з вирішення питань щодо забезпечення постачання тепла та гарячої води на території обслуговування Дирекції «Котельня Північного промвузла». Вчора таке рішення прийняв виконкомом СМР

Тоді ж і відбулося засідання робочої групи, під час якого було розглянуто важливі юридичні, економічні та технічні аспекти варіантів оренди Котельні.

Першою попросили прокоментувати ситуацію заступницю директора КППВ Ірину Рибальченко: «Наші пропозиції були направлені до мерії, до потенційних орендарів для опрацювання даного питання. Наразі я ще не знаю умов оренди, не знаю, хто буде наступним орендатором, хто буде експлуатувати це обладнання, але підготовка проводиться до опалювального сезону. Поки що можу сказати, що КППВ має борг перед банком у розмірі близько 174 млн грн, деяка частина майна під заставою. А усі умови детально ми будемо надавати потенційним орендарям».

Прийшовши на засідання дещо із запізненням, міський голова Олександр Лисенко окреслив деякі важливі моменти: «Умови про які мені повідомили: перш за все, забезпечення опалювального сезону, утримання заводу – приблизно 60 млн грн міських коштів. Також достеменно невідомі юридичні моменти, особливо цікавить те, хто буде сплачувати борги заводу перед банком. Поки що ми маємо «кота у мішку». На скільки я знаю, ТОВ «Сумитеплоенерго» також відмовилися брати в оренду Котельню, оскільки їм такі умови не вигідні». Конкретна позиція від мера так і не пролунала.

Власне представник від ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитро Васюнін зауважив:

«По-перше, КППВ не готова до опалювального сезону, а на це потрібно близько 5 млн грн. По-друге, заборгованість. По-третє, сума за утримання заводу – 60 млн грн\рік вплине на вартість тарифів».

Щодо технічного аспекту детально розповів в.о. директора науково-дослідного інституту енергоефективних технологій СумДУ Микола Сотник:

«Можна провести повне резервування потужностей Сумської ТЕЦ і Котельні північного промвузла. Якщо розглядати заявлені параметри встановленої потужності на одній і на другій котельні, то це майже рівнозначно. Можна в разі відсутності або якоїсь непередбачуваної ситуації на КППВ повністю забезпечувати споживачів і Сумської ТЕЦ, і котельні тепловою енергією в повному об’ємі і в зворотному напрямку, але для цього потрібно зробити ті заходи, які прописані у розробленій схемі теплопостачання. Тобто треба додатково прокласти мережі. Виконавши оці заходи, ми даємо технічні передумови для створення теплового ринку в Сумах. Ми 12 липня надіслали листа до міської ради, де пояснили усі можливі варіанти, проте реакції поки що не помітили».

Ніяких висновків і рішень поки що робоча група не може зробити, оскільки повністю не надані керівництвом КППУ усі необхідні документи. До наступного засідання, яке має відбутися найближчим часом, ПАТ «Сумське НВО» має надати інформацію про умови оренди, відповідний департамент СМР має опрацювати усі питання право власності та інші юридичні моменти. А меру робоча група пропонує проаналізувати можливості створення комунального підприємства з теплопостачання, яке могло б мати незалежність від приватних організацій, аби подібні ситуації не загрожували сумчанам.

У Сумах влада намагається вирішити проблему критичної неготовнівсті до опалювального сезону КППВ, фото-1

Тетяна Пляшник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальний сезон #снпо #кппв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...