• Головна
  • Сумська область: 2 людей загинули та 11 постраждали внаслідок низької температури
16:42, 18 грудня 2012 р.

Сумська область: 2 людей загинули та 11 постраждали внаслідок низької температури

З різким зменшенням температурного режиму, на території області починають фіксуватись випадки обморожень населення та загибелі людей від загального переохолодження тіла. За статистикою найчастіше замерзають громадяни у стані алкогольного сп’яніння.

Лише за останні чотири доби в області зафіксовано 13 випадків обморожень та переохолоджень, з них двоє - летальних.  16 грудня о 18:44 в м. Суми до обласної клінічної лікарні госпіталізували 56-річного чоловіка з діагнозом загальне переохолодження організму. Незважаючи на проведені заходи, наступного дня о 05:00 в реанімаційному відділені постраждалий помер. 

Днем раніше в обласному центрі, було виявлено тіло 51-річної жінки. За попередніми висновками, припустима причина смерті – загальне переохолодження організму.

Випадки обмороження кінцівок зафіксовані в Роменському, Ямпільському, Середино-Будському, Конотопському районах і м. Суми. З ушкодженнями різного ступеню тяжкості до медичних закладів госпіталізовані 11 людей, вік постраждалих від 32 до 63 років.

            Початок загального охолодження має характерні ознаки - збудження, озноб, синюшність губ, блідість і похолодання шкірних покривів, задишка, почастішання пульсу. Потім з’являються втома, скутість, сонливість, байдужість, загальна слабкість, людина втрачає здатність самостійно пересуватися. Якщо охолодження триває, то настає непритомний стан, потерпілий втрачає свідомість, у нього може зупинитися дихання і серце.

            Шановні громадяни! Щоб запобігти таким випадкам, дотримуйтесь основних правил поведінки в умовах низьких температур, а саме:

            - скоротіть перебування на морозі і без необхідності не виходьте на вулицю;

            - не одягайте тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню обсягу кровообігу та швидкому замерзанню;

            - не носіть важких предметів, що здавлюють судини, зокрема рук, так як це сприяє замерзанню;

- не вживайте алкоголь, який розширює судини, що призводить до втрати тепла та швидкого переохолодження організму;

            Якщо біда все таки трапилася допомогу слід надавати негайно. Перше що потрібно зробити у випадку обмороження – як можна швидше почати зігрівати замерзлу частину тіла. З холоду переміститись в тепле місце. Далі слід дуже обережно почати розтирати місце, уражене холодом. Найкраще для цього підійде суха не груба тканина. Пошкоджену частину ні в якому разі не можна сильно розтирати снігом, або грубою тканиною. Адже це ще більше травмує пошкоджену ділянку.

       Якщо шкіра продовжує залишатися блідою, з’являються темно – червоні пухирі, відчуття дуже сильного болю – це може бути ознаками того, що пошкоджена не лише шкіра, а й глибинні тканини. В цьому випадку негайно потрібно звернутися до лікаря.

       Пам’ятайте, що несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та інших тяжких наслідків.

            МНС закликає громадян області ознайомитись із основними правилами поведінки в умовах низьких температур та неухильно їх дотримуватись.

Для допомоги населенню під час морозів, за дорученням МНС України, вже з 15 грудня підрозділами Міністерства в кожному районі області створені пересувні та стаціонарні пукти обігріву. Тут люди зможуть зігрітися та випити гарячого чаю. Встановлені і спеціальні військово-польові намети з автономним опаленням, кожен з яких може прийняти одночасно до 50 чоловік. В обласному центрі такий пересувний пункт співробітники МНС розгорнули в парку ім.Кожедуба. Працюють пукти обігріву цілодобово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...