• Головна
  • Військова прокуратура висловилась з приводу її можливої ліквідації
11:40, 9 серпня 2019 р.

Військова прокуратура висловилась з приводу її можливої ліквідації

Військова прокуратура висловилась з приводу її можливої ліквідації, про яку заявив заступник голови офісу президента Руслан Рябошапка.

Так, колектив військових прокуратур, ознайомившись з висловлюваннями заступника керівника Офісу Президента України щодо відсутності потреби в існуванні військової прокуратури звертає увагу на те, що з дня відновлення системи військових прокуратур, яке було обумовлено збройною агресією, яка триває і до цього часу, військовими слідчими і прокурорами:

- до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнуто 263 особи, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ);

- встановлено 160 місць незаконного утримання полонених (військовослужбовців ЗС України та цивільного населення);

- допитано 1800 потерпілих, яких незаконно утримували та катували військовослужбовці РФ та учасники терористичних організацій ДНР і ЛНР на території тимчасово окупованого Донбасу;

- передано до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду більше 1000 сторінок доказів російської агресії та вчинення її представниками воєнних злочинів;

- у справі щодо захоплення РФ українських військових моряків і суден поблизу Керченської протоки до кримінальної відповідальності притягнуто 15 військовослужбовців РФ. Міністерству юстиції України передано докази протиправних дій РФ для участі у розгляді Міжнародним трибуналом з морського права указаної справи;

- за результатами представницької діяльності заявлено позовів на суму майже 3,5 млрд грн., задоволено позовів на суму майже 2,5 млрд грн, попереджена незаконна реалізація державних підприємств на суму 52 млн грн, повернуто мобілізаційних резервів на суму 140 млн грн; повернуто 77 тис гектарів земель вартістю 2 млрд грн;

- до суду направлено 1300 обвинувальних актів по корупційним злочинам.

Чисельність військових прокурорів складає 6 % від загальної чисельності прокурорів, при цьому 75 % обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направлено до суду саме військовими прокурорами. Щоденно військові прокурори в середньому затримували 2-3 осіб, проводили 8-9 обшуків і 13 «виїмок», допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тис грн, направляли до суду 17 обвинувальних актів.

І це далеко неповні показники роботи військових прокурорів.

До того ж, військова прокуратура на сторожі національній безпеці України.

Національна безпека України досягається завдяки чіткій та злагодженій діяльності багатьох державних органів, серед яких особливу роль відіграють органи військової прокуратури, які фактично в умовах сьогодення об’єднали для спільної роботи ряд правоохоронних органів для спільної боротьби із злочинністю. В першу чергу це підрозділи Служби безпеки України, Управління захисту економіки, Національної поліції України, а також інші відомчі оперативні та слідчі підрозділи, у налагодженій співпраці з якими військова прокуратура неодноразово підвередила необхідність свого існування та ефективність в роботі реальними досягненнями, яких мало хто досягнув. Результати роботи вже неодноразово доведені громадськості та суспільству керівництвом прокуратури.

Слід зазначити, що злочинність у військових формуваннях – небезпечне вище, яке негативно впливає на рівень бойової готовності та боєздатності відповідних підрозділів, що в свою чергу дестабілізує національну безпеку нашої держави в цілому.

Курс на створення демократичних засад правової держави, ставлять перед працівниками військових прокуратур все нові та нові високі завдання, які спрямовані на ефективний захист інтересів нашого народу та держави.

Реальні результати роботи військової прокуратури свідчать, що їх оперативний склад, виконуючи покладені Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру» функції та повноваження, активно впливає на стан законності у військових формуваннях.

Слідчі органів військової прокуратури, військові прокурори за своєї діяльності неодноразово на практиці демонстрували високий професіоналізм і готовність виконувати свої обов’язки в екстремальних умовах і ситуаціях, в тому числі під час проведення воєнних дій.

Реалізація покладених на органи військової прокуратури функцій, характеризується певною специфікою на відміну від аналогічної діяльності інших прокурорів, та потребує тривалої підготовки та знання організації діяльності військових формувань з середини, оскільки в цілому військові формування це великий злагоджений організм, який стоїть на сторожі безпеки на нашої держави та кожного громадянина окремо.

З огляду на викладене слід зазначити, що невірний підхід до виявлення, фіксації правопорушень у військах, а також захист порушених інтересів оборонного відомства та нерозуміння діяльності військових формувань може призвести до непоправних наслідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Військова прокуратура #ліквідація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...