• Головна
  • Сумчан закликають вакцинуватися від кору
16:30, 5 серпня 2019 р.

Сумчан закликають вакцинуватися від кору

Відділ охорони здоров’я закликає городян дотримуватись Календаря щеплень і якомога швидше надолужувати пропущені планові вакцинації, серед яких є щеплення і від кору.

Адже рівень захворюваності на кір в Україні та у Сумах і далі продовжує зростати. Так, за сім місяців поточного року у місті зареєстровано 76 підтверджених випадків захворювання на кір, з них 58 серед дорослого населення та 18 серед дитячого (у 2018 році за цей період захворіло 43 особи). Більшість дітей, що захворіли на кір, або не вакциновані, або отримали лише одне щеплення. Впродовж минулого тижня по місту випадків захворювання на кір не було. У поточному році вакциновано 8785 дорослих та 4941дитина (68,3% від запланованих дітей).

Що ж до статистики на рівні країни, то з початку року на кір захворіли 56 594 українців — 26 602 дорослих і 29 992 дитини, а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли майже 115 тисяч людей, 39 з яких померли. На Україну припадає понад 70 відсотків захворювань на кір в європейському регіоні.

Тому у відділі охорони здоров’я нагадують, що основний метод профілактики кору – вакцинація. В Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору (в 1 рік та 6 років). Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Наявність щеплень за Календарем – обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл.

Дорослим профілактичні щеплення залишками вакцин проти кору, закуплених за кошти державного бюджету, проводяться безоплатно в першу чергу особам професійного ризику: медичним працівникам, працівникам освітніх закладів та немедичним працівникам закладів охорони здоров'я, представникам силових структур, а також студентам навчальних закладів без обмеження віку.

Також вакцинують для профілактики кору осіб, які контактували з хворими на кір.

Іншим дорослим необхідно пройти обстеження на визначення імунного статусу проти вірусу кору (аналіз крові на кількість IgG проти вірусу кору), яке не виконується у комунальних закладах міста (можна звернутися в обласний лабораторний центр або приватні лабораторії). У разі незадовільної напруженості імунітету проти кору треба звернутися до свого сімейного лікаря для проведення щеплення.

Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Переглянути не завантажуючи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина #кір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...