• Головна
  • Відбулася зустріч голови ДПС у Сумській області Андрія Кондрашова представниками агробізнесу
08:03, 5 жовтня 2012 р.

Відбулася зустріч голови ДПС у Сумській області Андрія Кондрашова представниками агробізнесу

     – За результатами 8 місяців Вашої роботи Сумська область посіла першу сходинку загальнодержавного рейтингу за темпами приросту обсягів валової продукції сільського господарства, – сказав Андрій Кондрашов. – Секрет успіху полягає у створенні сприятливих умов в області для залучення інвестицій у розвиток галузі. Податкова служба  як служба, що надає високоякісний сервіс, теж докладає зусиль для поліпшення інвестиційного клімату  в агропромисловому комплексі, який на сьогодні, є локомотивом економіки та розвитку України.

За 2011 рік від сільського господарства до Зведеного бюджету надійшло 176 млн. грн. податків. За 8 місяців 2012 року вже надійшло більше ніж 147 млн. грн. А саме: ПДФО – 60,5 млн. грн., податок на прибуток підприємств – 1,8 млн. грн., плати за землю – 74,2 млн. грн., ПДВ – 5,4 млн. грн., фіксований с/г податок – 2,4 млн. грн., інші платежі – 3  млн. грн.  До державного бюджету  в п.р. вже сплачено 8,4 млн. грн.   

Ми з Вами разом повинні створити найбільш креативний сектор сільського господарства, який буде відповідати сучасним технологіям та вимогам, а також  здійснювати всі задачі, які на сьогодні перед аграрним сектором ставить держава.

Державна підтримки аграрного сектору сьогодні здійснюється за рахунок в т.ч. й податкових пільг.  А наявність фіксованого сільськогосподарського податку - є однією із складових стабільності сплати податків агропромисловими підприємствами, а також стимулює процес залучення інвестицій в цю галузь.

За словами Андрія Віленовича тільки у I півріччі 2012 року сільськогосподарським товаровиробникам Сумської області було надано 130,7 млн. грн. пільг з ПДВ  при обсягах реалізації 1,6 млрд. грн.,для порівняння  у І півріччі 2011 року – 72,6 млн. грн. при 0,9 млрд. грн. , за 2011 рік – 363,9 млн. грн. при обсягах – 3,2 млрд. грн.).

Але сільгоспвиробників часто використовують у схемах ухилення від оподаткування. За допомогою них формують незаконний податковий кредит. Пільгові суми витрачаються не за призначенням – за нашими підрахунками, не менше 20% «тіні» ховається саме в АПК.

Ризики, від яких податкова застерігає платників:

– відбувається "обрив" ланцюга постачання певної групи імпортних товарів (у січні –травні 2012 року встановлено у 37 випадках «обрив» у 35 платників на загальну суму 10,3 млн. грн.);

– контрагенти - ризикові СГ, по яких надійшла інформація про сумнівність задекларованих сум ПДВ, («схемний кредит») (опрацьовується інформація по 2-х підприємствах, виявлено майже на 2 млн. грн. ризиків);

– "непрямий" експорт  (по Україні  - 187,9 млрд. гривень, по Сумській області – 1,2 млрд. грн. Найбільш ураженим "посередництвом" виявився зерновий ринок, де 98% експортних операцій здійснюється за участю третіх і часто пов'язаних між собою підприємств.

- неоформлені належним чином оренда землі і трудові відносини з працівниками тощо.

В Білопільському, Конотопському, Краснопільському, Лебединському, Л. Долинському, С.Будському,  Сумському районах та по м. Суми суб’єктами господарювання за основним місцем реєстрації, що визнані платниками фіксованого сільськогосподарського податку, використовуються земельні ділянки (паї), договори оренди на які не пройшли необхідної державної реєстрації. Площі земельних ділянок (паїв) по яким договори оренди не пройшли державної реєстрації в цілому по Сумській області становить 15 500,1 га.

Фактична сума доходу, виплачена з початку року за оренду земельних паїв, складає 105530,7 тис. грн., фактична сума податку, яка надійшла до бюджету за здані  в оренду земельні паї -  15829,6 тис. гривень. Але при цьому При цьому, кількість громадян, з якими укладено договори оренди земельних паїв, становить 202923(це 670 тис. га). А загальна кількість розпайованої землі в області – 1,1 млн. га.(це 273 тис. осіб). В ризиках – 70 тис. паїв і 430 тис. га землі! Це цифри, які можна перевести в податки, які не дійшли до бюджету.

Важливе питання, яке зараз на контролі у податківців, легалізація заробітної плати найманих працівників та встановлення постійного контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю. Останній з прикладів.

В Роменській ОДПІ у ході проведення 3-х перевірок юридичних та фізичних осіб – підприємців, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, встановлені 2 факти використання праці найманих працівників без офіційного оформлення трудових відносин, у результаті чого виявлено 5-х незареєстрованих громадян. Крім цього, виявлено 1 порушення при виплаті орендної плати за паї та додатково нараховано ПДФО 12,7 тис. грн.

Також голова ДПС у Сумській області розповів присутнім бізнесменам про електронні сервіси, які податкова вже надає підприємництву – «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Адреса масової реєстрації платників податків», «Реєстр платників ПДВ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...