• Головна
  • В Сумах оперативники виявили скрипку 1908 року, вартістю 600000 грн
Фото
16:52, 27 вересня 2012 р.

В Сумах оперативники виявили скрипку 1908 року, вартістю 600000 грн

Фото

 Під час митного контролю потягу сполученням «Львів-Москва»  - на митному посту «Хутір-Михайлівський», в купе провідника  (в рундуці,  під нижньою полицею) оперативники виявивили скрипку 1908 року виготовлення.

         З першого погляду було видно – інструмент старовинний.  А при більш ретельному огляді  митники виявили і дату, і місце виготовлення (Санкт-Петербург), і прізвище майстра.

         Провідник недекларування пояснив тим, що, мовляв, знайомі попросили відвезти скрипку до Москви майстру, аби налаштувати потрібний звук. Думав, не треба декларувати.

         До речі, смичка при скрипці не було.

         Було складено протокол про порушення митних правил, старожитність вилучено і направлено на експертизу. Якою наразі встановлено, що скрипка зроблена майстром Анатолієм Івановичем Леманом (1859-1913) в 1908 році. Інструменти, що зроблені майстром в останні п’ять років його життя є  вершиною його творчості та відрізняються вишуканістю та художньою завершеністю форми.

А.І.Леман є родоначальником нової російської школи скрипкових майстрів. Найбільш значний та продуктивний період діяльності починається ним після публікації праці «Акустика скрипки», в якій Леман вперше в Росії викладає науково обґрунтовані принципи устрою смичкових інструментів.

Інструменти Лемана відрізняються досконалим підбором дерева. Крім того, він багато уваги приділяв дослідам по розробці складу лаку і досяг  в цій царині значних успіхів.

Леман за своє життя створив всього 200 інструментів – скрипок, альт, віолончелі.

 

Вилучена митниками скрипка, що теж датована 1908 роком, відома під назвою «Психея». Зважаючи на те, що зазвичай над скрипкою майстер працює 1-2 роки, то можливо, ця скрипка і є тією, що колись належала сім’ї відомих музикантів Гертовичів. Адже інструмент вкритий товстим шаром пізнього неавторського лаку, який надав небажанного відтінку в звучанні та спотворив (можливо, навмисно) зовнішній вигляд скрипки.

На антикварному ринку скрипки Лемана є надзвичайно рідкісними. Крім того, імя майстра пов’язане і з Україною. В 1900-1903 роках він проживав в Вінниці та Житомирі.

 

Експерти вважають, що скрипка є унікальною на теренах України. Вона належить до культурних цінностей, що мають історичне, наукове та художнє значення. Інструменти такого рівня можуть бути окрасою Державного фонду музичних інструментів.

Вартість скрипки на антикварному ринку України – 600000 грн.

 265

 266

 267

 

Стосовно громадянина, що намагався перемістити скрипку до Росії, порушено кримінальну справу за фактом замаху на контрабанду культурних цінностей (за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 Кримінального Кодексу України).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...