В селі Северинівці Сумського району відбулося перепоховання чотирьох червоноармійців

Третього вересня в селі Северинівка, що на Сумщині, відбулося перепоховання останків чотирьох воїнів Великої Вітчизняної війни.

Поховані з усіма військовими почестями вони були знайдені прикордонником Сумського прикордонного загону МИКОЛОЮ ЛУКАШЕМ під час проведення земельних робіт у дворі власного будинку. Увагу військового привернув дзенькіт лопати по залізу. Коли він придивився до знахідки, був вражений – в землі лежали кістки людини і поіржавіла зброя. Микола зрозумів, що натрапив на могилу часів Великої Вітчизняної війни. Тож одразу проінформував про свою знахідку сільську раду села Северинівка, Сумський районний відділ УМВС України в Сумській області, обласне управління МНС і військкомат. Буквально через годину до його двору прибули представники всіх проінформованих служб та пошукових загонів «Повернення» і «Гвардієць». Подальші розкопки виявили, що в могилі знаходилися останки чотирьох червоноармійців, чотири гвинтівки Мосіна та детонатори. Документів при загиблих не виявлено.

Як виявили пошуковці, червоноармійці скоріш за все загинули на початку осені 1941 року і були скинуті в яму без спорядження, верхнього одягу, взуття, але зі зброєю. Такі випадки характерні для захоронень, які проводили місцеві жителі під наглядом окупантів. При таких умовах не проводилося вилучення смертних медальйонів, не фіксувалася кількість загиблих, не документувалися місця захоронень. І вже в перші післявоєнні роки такі могили просто зтиралися на місцевості. Скоріш за все, так відбулося і в Северинівці. На жаль, серед жителів села не знайшлося людей, хто міг би згадати, як і за яких обставин загинули червоноармійці. Єдине, що вони пам’ятають, що в 70-х роках були спроби відшукати захоронення, але безрезультатно. І ось, більш як через 30 років все ж таки солдат перепоховали з усіма почестями. За зібраною інформацією можна припустити, що вони вступили в бій з німцями в самому селі, вбили двох солдат ворога, а потім були закидані гранатами. Цю версію підтверджує і могили двох німецьких солдат на території по-сусідству.

На урочистостях з нагоди перепоховання були присутні керівництво області, району, військовослужбовці 27 реактивного полку Збройних Сил України, військовий комісар Сумського об’єднаного міського військового комісаріату, персонал мобільної прикордонної застави «Суми», представники пошукових загонів «Повернення» і «Гвардієць»,  жителі с. Северинівка.

Заступник голови Сумської ОДА ІГОР ЯГОВДИК наголосив:

- Через десятиліття ми не можемо вважати війну закінченою, бо земля, яку захищали наші діди і прадіди, не відпускає їх від себе. Нині, завдячуючи небайдужим до своєї історії пошуковим загонам, северинівській землі передані останки воїнів, які віддали своє життя за нашу свободу. Ми не знаємо прізвищ цих героїв, але ми знаємо, що вони – ПЕРЕМОЖЦІ! 

 ST834183

 ST834200

 ST834201

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
21 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов