• Головна
  • Хтось не зробить: як активісти змінюють на краще свої міста і села
фото
17:30, 7 вересня 2017 р.

Хтось не зробить: як активісти змінюють на краще свої міста і села

фото

Заробляти гроші у селі та розвивати місто. Берегти минуле і будувати майбутнє. Усе це до снаги активним громадам. Три історії успіху від «Самопомочі».

Ні – роботі за кордоном

Заробляємо в селі – витрачаємо на село. Для цього потрібен кооперативний рух. На Івано-Франківщині його організовує Богдан Станіславський – депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді. Тепер вирощувати фрукти і ягоди та отримувати за свій врожай кошти зможуть мешканці села Обертин. Тут стартує проект «Файні ябка». Селяни матимуть змогу продавати власну садовину соціальному підприємству, де її сушитимуть. Сюди на роботу запрошують місцевих мешканців. Прибуток підприємство використовуватиме на соціальні проекти, покликані розвивати села Івано-Франківської області.

«Ідея у тому, аби кожен селянин, кожен українець усвідомив, що може працювати сам на себе і добре заробляти, – розповідає Богдан. – Не потрібно чекати на державу чи ще когось. Будувати добробут власної сім’ї і всієї України можна своїми руками».

Нова школа для трьохсот дітей

Школа у селі Любохине виглядає, як стара дідова хата. Тут здобувають знання майже три сотні дітей. Аби місця вистачило усім, на уроки учні ходять ледь не у три зміни. Приміщення школи замалі і тісні. Будівля в аварійному стані. Стеля і підлога прогнулися.

Нову сільську школу почали зводити ще у 2011-му. Проте будівництво законсервували.

А тепер роботи відновили. Навчальний заклад з’явиться завдяки співпраці ініціативної місцевої громади і депутата Волинської обласної ради Михайла Імберовського.

«Минулоріч ця школа серед 90 об’єктів, які подавалися на фінансування Державного фонду регіонального розвитку, посіла четверте місце. Це стало для нас великою перемогою, – коментує Михайло Імберовський. – Я залюбки долучився до ініціативної групи, до людей, які переживали за місцевих мешканців і виступали за те, аби школу нарешті добудували. Ми напрацювали разом з любохинцями план дій, який вдалося успішно втілити».

Кожне українське містечко – перлина

Віднайти історію Ніжина допомагає місцевий осередок «Об’єднання «Самопоміч». Про підземелля цього міста століттями переповідали легенди. І лише два роки тому їх почали досліджувати.

«Усе починалося з волонтерських ініціатив. Однак ми змогли зацікавити і громаду, і міську раду. Тепер увесь підземний простір центральної частини міста ретельно досліджений. Ми знаємо усі пустоти і вже почали розчищати перші приміщення», – розповідає депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Ніжинській міській раді Геннадій Дудченко.

Археологам вдалося вперше зафіксувати житлову будову ХІІ століття. Це дає підстави безапеляційно стверджувати, що на території сучасного міста були давньоруські поселення. До цього часу траплялися літописні згадки, проте їх ніхто не підтверджував археологічно. А тепер підземелля Ніжина можуть стати популярним туристичним об’єктом.

Впроваджувати нові проекти і самостійно господарювати українцям дозволить децентралізація.

«Успіх – у малому. Коли люди бачать те, що зробили самі: покращили умови навчання для своїх дітей, визначилися з тим, що робити з місцевою дорогою. Найголовніше – вони отримують задоволення від того, що на їхніх рахунках з’являються кошти від власної праці, а не хтось дає чи у когось треба випрошувати», – говорить Олег Березюк, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній раді України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#cамопоміч
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...