12:04, 27 червня 2017 р.

Краще – дітям!

В сім’ї, на жаль, буває по-різному. Але батьки не перестають бути батьками незалежно від того, як складаються їх особисті взаємовідносини. І якщо подружжю прийшлось розірвати шлюб, продовжувати піклуватися про дитину необхідно. Один із цивілізованих способів збереження відносин є укладення договору про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (квартиру, житловий будинок, земельну ділянку і т.п.) При цьому обов’язки по утриманню дитини добровільно бере на себе другий з батьків.

-​ Що являє собою такий договір?

Нотаріус: Статтею 190 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки з дозволу органу опіки та піклування мають право укласти між собою договір про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.

Необхідно знати. Договір підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина, або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі посвідчення такого договору, припиняється право на аліменти на дитину до досягнення нею повноліття і той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати її.

На майно, одержане за договором, відповідно до частини 1 цієї статті не може бути звернене стягнення.

Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повнолітня лише з дозволу органу опіки та піклування.

Укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо від дитини, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

-​ Що дає укладення договору кожній із сторін?

Нотаріус: Перш за все, можливість уникнути багатовікових судових тяжб і бурхливого з’ясування відносин, при якому в епіцентрі військових дій опиняються діти. Як наслідок, вони часто втрачають можливість спілкування з одним із батьків. При укладенні цього договору, дії однієї сторони гарантують захищеність дитини в майбутньому, поки інша забезпечую її сьогодення.

Той з батьків, хто передав у власність дитині нерухомість, наприклад, батько, віддавши майно в якості компенсації аліментів, надалі звільняється від витрат на утримання дитини. Якщо прибуток чоловіка в перспективі зросте, не потрібно побоюватися посягань з боку колишньої дружини. Все зароблене він може вкладати в своє теперішнє.

Мати теж виграє. По-перше, їй не доведеться залежати від того, працює колишній чоловік чи ні, а значить, чи зможе виплачувати дотації на дитину. По-друге, вона застрахована від несумлінності колишнього чоловіка, адже іноді важко стягнути навіть той мізер, котрий належить за законом.

Дитині ж дістається гарний старт в майбутньому у вигляді особистої нерухомості.

Які фактори можуть послужити причиною для розірвання даного договору?

Нотаріус: Договір визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини. У разі визнання договору недійсним, у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

Договір може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов’язку по її утриманню.

Пам’ятайте, що війни без втрат не буває. А розлучившись полюбовно, ви завжди залишаєте собі шанс, поглянувши на ситуацію свіжим поглядом, почати все спочатку. І, хто знає, може ваш союз таки заслуговує того, щоб бути довгим і щасливим!

За більш детальною інформацією звертайтесь до Приватний нотаріус Сумського міського нотаріального округу Шевельова Інна Іванівна, м. Суми, вул. Прокофєва 14/3, т. 0542 63-56-96, 0542 63-58-56, [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#договір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...