Сумчанка предлагает создать на базе роддома Пресвятой Девы Марии перинатальный центр II уровня

С такой петицией к местной власти обратилась Устименко Наталья Владимировна.

«Для покращення надання спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, гінекологічним хворим міста Суми та для зменшення смертності новонароджених пропоную створити на базі Сумського міського клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії перинатальний центр II рівня.

Основним завданням Центру є реалізація державної політики у сфері охорони здоров'я жінок та дітей, що передбачає:

1. Надання медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару та амбулаторних умовах вагітним, роділлям, породіллям середнього (за сукупністю факторів) ступеня акушерського та перинатального ризиків і новонародженим з масою тіла і1500 г (термін гестації понад 32 тижнів), які мають порушення життєво важливих органів;

2. Надання медичної допомоги жінкам з порушенням репродуктивної функції, що потребують інтенсивного лікування та догляду на основі використання новітніх технологій з доведеною ефективністю.

3. Забезпечення обсягу надання допомоги жінкам репродуктивного віку, вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, не менше, як на I рівні перинатальної допомоги.

4. Надання невідкладної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим в умовах відділення інтенсивної терапії для жінок та відділення інтенсивної терапії для новонароджених. Кількість ліжок у таких відділеннях визначається кількістю пологів, але не менше трьох ліжок.

5. Забезпечення госпіталізації вагітних, роділь, породіль, новонароджених до закладу охорони здоров'я III рівня перинатальної допомоги, які її потребують, після стабілізації їх стану.

На даний момент в пологовому будинку Пресвятої Діви Марії є умови для створення перинатального центру. Це і висококваліфікований персонал акушерів-гінекологів, це гарні умови в відділеннях (окрім гінекологічного), це наявність необхідного обладнання, але для більш якісного обслуговування не вистачає потужного неонатологічного стаціонару з відділеннями інтенсивної терапії новонароджених та постнатальної реабілітації та II етапу виходжування новонароджених. Бо зараз в відділенні для неонатального догляду, наприклад, одна спеціальна лампа для фототерапії, що використовується при лікуванні жовтяниці новонароджених. І якщо одночасно декілька малюків потребують лікування, то вже лікарі самі обирають по ступені важкості, кого лікувати першим. А подібна черга вже може призвести до негативних наслідків. Саме тому потрібне, як краще кадрове забезпечення, так і обладнання. Бо дитяча реанімація є життєво необхідною, і може врятувати не одне життя». – говорится в петиции, подписать которую можно по ссылке.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)