Сумские депутаты готовят обращение в Кабмин относительно необходимости снижения налоговой нагрузки на бизнес

На сессионном заседании, которое состоялось 21 декабря 2016 года, депутаты Сумского горсовета поддержали инициативу своего коллеги Александра Зименко  об обращении в Кабинет Министров Украины, Верховной Рады Украины относительно необходимости снижения налоговой нагрузки на бизнес.

«Шановні  Володимире Борисовичу та Андріє Володимировичу!

Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 15.09.2016 року реєстраційний № 5000, підготовленим Кабінетом Міністрів України до другого читання, передбачено двократне збільшення з 01.01.2017 року розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Нажаль, існує вірогідність що підвищення  розміру мінімальної заробітної плати вдвічі з 1600 гривень до 3200 гривень значно збільшить податкове навантаження на малий та середній бізнес, що в свою чергу призведе до різкого зменшення робочих місць та черговий перехід малого та середнього бізнесу в тінь.

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати, яке не спричинить негативних наслідків для економіки країни та зростання інфляційних процесів, має ґрунтуватись на річному зростанні ВВП, а тому, таке підвищення з 01.01.2017 року може бути в межах  не більше ніж до 20%.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року вдвічі - різко збільшиться податкове навантаження на легальний малий та середній бізнес України, на підприємців, які зареєстровані та офіційно ведуть свою підприємницьку діяльність, створюють робочі місця та наповнюють державний і місцеві бюджети та жодним чином не вплине на тіньовий бізнес, який так і залишиться в тіні. У 2016 році мале підприємництво поступово почало виводити з тіні своїх робітників, після зниження розміру Єдиного соціального внеску. На разі маємо ситуацію, яка доводить, що до кінця року надходження від сплати ЄСВ дорівнюватиме показникам на початок 2016 року, але бізнес вже реагує на наміри різкого підвищення податкового тиску тим, що почалось скорочення кількості оформлень найманих працівників та підготовка до звільнень існуючих працівників.

16 листопада 2016 року ситуацію з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати було обговорено представниками бізнесу Сумщини на засіданні круглого столу та затверджено резолюцію з вимогами до негайного реагування Кабінетом міністрів України. Зокрема, Коаліція малого та середнього бізнесу Сумської області звернулась до Верховної Ради України з вимогою  внести зміни до статті 293 XIV  розділу Податкового Кодексу України, до статті 171 Податкового Кодексу України,  до статті 9 Податкового Кодексу України та надати повноваження місцевим органам влади зменшити процентні ставки єдиного податку до 1 січня 2017 року.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас:

Ініціювати внесення зміни до Податкового кодексу України, забезпечивши:

1. Збільшення граничних обсягів доходів для платників єдиного податку 1-3 груп, встановивши такі обсяги у мінімальних заробітних платах: 220 розмірів мінімальних заробітних плат для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат для другої групи, 3650 розмірів мінімальних заробітних плат для третьої групи;

2. Скасування обов’язку з застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку першої та другої групи;

3. Право органів місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з набранням ними чинності з 01.01.2017 року».

Напомним, что сумские предприниматели несколько раз обсуждали вопрос «за круглым столом».

По мнению депутата Александра Зименко, резкое повышение минимальной заработной платы в 2 раза негативно отразиться на развитии малого и среднего бизнеса, что может повлечь за собой сокращение рабочих мест и инфляцию. В обращении к Кабмину автор прописал также и алгоритм решения проблемы для сумских предпринимателей.    

Инициативу поддержали 26 представителей сумского депкорпуса. После прохождения необходимых процедур, проект решения будет направлен на рассмотрение в Киев.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)