У Сумах обговорювали актуальні загрози безпеки для жителів Сумської області

28 вересня на базі Сумського прес-клубу відбулося експертне обговорення на тему: “Актуальні загрози безпеки для жителів Сумської області”. Організатором заходу виступив Центр досліджень регіональної безпеки при Сумському державному університеті.

Під час презентації керівник Центру досліджень регіональної безпеки Микола Назаров презентував результати соціологічного дослідження “Вивчення громадської думки населення Сумської області з ситуації щодо актуальних викликів безпеки”, яке було проведене у період 15 квітня – 15 серпня 2016 року. Згідно результатів – найбільш значущими загрозами безпеки для жителів Сумщини є військова загроза та економічна криза, причому для всіх вікових груп.

Військовий експерт, професор кафедри військової підготовки СумДУ Павло Трофименко зазначив, що очікував такі результати. “Дійсно, загроза військового вторгнення є вкрай актуальною проблемою, хоча з кожним днем ймовірність такого сценарію зменшується”, – зазначив експерт. З ним погоджується представник “Комітету національної безпеки” Денис Битюков, який акцентував увагу присутніх на значному покращенні технічних та професійних показників української армії, що знижує вірогідність відкритого військового конфлікту.

Завідувач кафедри міжнародної економіки Інституту бізнес-технологій “УАБС” Юрій Петрушенко прокоментував досить високий показник небезпеки економічного характеру, який відзначили інтерв’юери. На думку експерта, погіршення соціально-економічної ситуації в державі напряму пов’язане з військовими діями на Сході України. Для мінімізації соціально-економічної загрози необхідно застосовувати ряд заходів: комплексне реформування економічної, політичної та соціальної сфери держави; ресоціалізація громадян, які повернулися із зони АТО; зменшення кількості безробітних за рахунок перекваліфікації працівників.

Підводячи підсумок обговорення, організатор заходу Микола Назаров наголосив на важливості уникнення панічних настроїв та гіперболізації небезпек. Ситуація в державі та Сумській області зокрема досить складна, що призводить до панічних настроїв у суспільстві. Крім того очевидним є постійні намагання з боку сусідньої держави через підконтрольні ЗМІ поводити інформаційні кампанії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в нашій державі та зародження панічних настроїв. У такій ситуації важливо усвідомити, що загроза безпеці існує, але вона штучно перебільшується зацікавленою стороною з метою ослаблення обороноздатності України. А значить завдання №1 – об’єктивно та неупереджено підносити інформацію, прискіпливо перевіряти її достовірність.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
486 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует