Спільний проект СНАУ та Чеського університету природничих наук

Восени 2015 року Сумський НАУ став партнером проекту «Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ», що впроваджується Чеським університетом природничих наук (м. Прага) за фінансової підтримки Чеської агенції розвитку. Проект розрахований на 2015-2016 рр. та носить дослідницько-прикладний характер.

Мета проекту: обмін ноу-хау в галузі якості освітнього менеджменту, підтримка наукової діяльності та міжнародного співробітництва СНАУ.

Протягом першого етапу проекту відбувся аналіз організації навчального процесу та стану запровадження принципів Болонської системи в СНАУ, а також навчання топ-менеджменту університету із особливостей реалізації Болонських принципів. В результаті консультацій та за експертної підтримки Центру досліджень вищої освіти Чеської Республіки було розроблено стратегічний внутрішній документ – політику якості Сумського НАУ у сфері вищої освіти. Вона наразі опублікована на сайті Сумського НАУ українською та англійською мовами.

Другий етап проекту був присвячений аналізу і розвитку міжнародної діяльності СНАУ. Було оголошено конкурс міні-грантів для студентів та аспірантів нашого університету: їм була надана можливість у «домашніх» умовах спробувати себе в написанні проекту з наукової тематики та його реалізації. Наразі конкурс завершено, наприкінці наступного тижня будуть оголошені результати.

На завершення проекту з метою підвищення якості освіти для Сумського НАУ будуть закуплені англомовні підручники та устаткування, а також надана експертна допомога у розробці стратегії інтернаціоналізації університету на період 2016-2020 рр. Експерт з міжнародної діяльності Чеського університету природничих наук проведе аналіз цієї стратегії у жовтні та внесе відповідні рекомендації. Наявність такої стратегії відповідає міжнародним вимогам до вишів, що надають якісну освіту на Європейському просторі.

Першим результатом стало отримання «Свідоцтва про реалізацію політики Європейських стандартів якості», яке підтверджує, що Сумський національний аграрний університет запровадив у своїй політиці забезпечення якості «Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти».

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
160 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует