• Головна
  • Експерти називають 2016 рік найбільш вдалим для купівлі нової квартири
Реклама
11:56, 31 травня 2016 р.

Експерти називають 2016 рік найбільш вдалим для купівлі нової квартири

Реклама

2016 рік – вдалий час для придбання нової квартири.

Аналітики, з того часу, як ринок житлової нерухомості України переживає стадію стагнації, ледь не щомісяця стараються переконати громадян в тому, що прийшов час для придбання квартири. Аргумент кожного разу однаковий: до кінця року ринок обов’язково «оживе», що у свою чергу призведе до значного подорожання квадратного метру. Зрозуміло, що вартість є головним критерієм при купівлі житла, отже внаслідок здороження багато кому з потенційних покупців доведеться відмовитись від бажання стати власником омріяної квартири.

Постає закономірне питання: чи варто поспішати та вкладати свої заощадження у житлову нерухомість саме зараз?

Власно, ви самі можете подивитись, скільки коштують нові квартири у Львові, Сумах, Києві та інших обласних центрах держави. Проаналізувавши ціни, можна з певністю сказати, що подібних привабливих пропозицій на житло у новобудовах давно вже не було, отже зараз дійсно настав час для вигідних інвестицій.

Від чого залежить коливання цін на квартири?

Врегулювання політичної та економічної ситуації, відновлення банківської галузі – все це неодмінні чинники ціноутворення на житло в України. Шкода, але навряд варто чекати поліпшення хоча б в одній з цих сфер у найближчі місяці. Суттєве скорочення робочих місяць та постійний ріст комунальних тарифів призвели до зниження купівельної спроможності українців, як результат – знецінення нерухомості. Навіть відносно постійний курс державної валюти не зміг стабілізувати ситуацію на ринку житла. Проте все ж таки є надія, що падіння цін врешті решт закінчиться.

Що впливає на ціноутворення на житло?

Власники вторинного житла не до кінця змирились з тим, що вартість їх квартири, у зв’язку з коливаннями валют, зменшилась у доларовому еквіваленті. Для таких продавців краще продати товар за більш високу ціну, але через декілька місяців, ніж віддавати житло за «безцінок» зараз. У той ж час все-таки вистачає пропозицій вживаних квартир й по адекватній вартості, як правило, це стосується термінових продажів.

Будкомпанії не можуть відмовлятись від потенційних покупців та заморожувати зведення новобудови на місяці. Кожен день простою несе компанії шалені збитки, адже гроші на будівництво були взяті в кредит, і по ним нараховуються великі відсотки. От й приходиться забудовнику шукати шляхи зниження собівартості нового будинку, наприклад, використовуючи більш дешеві матеріали та комплектуючі.

У той же час все більше копаній відмовляється починати нове будівництво у нестабільний для країни час. Це, як результат, призводить до зменшення пропозицій на ринку нового житла. Як відомо всім – дефіцит провокує зростання вартості. Однак коли саме варто чекати подорожчання поки експерти з нерухомості не беруться прогнозувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...