02:11, 23 жовтня 2015 р.

Як подолати бур'яни

Бур'яни - досить неприємна і знайома багатьом дачникам проблема. З нею не так просто боротися. Хоча сьогодні виробники випускають багато препаратів, які здатні допомогти з нею впоратися. Наприклад, гліфосат вважається досить ефективним засобом. Купити його можна в «Украгроком».

Полоти, полоти і полоти

Від прополки ще ніякий бур'ян не виживав. Звичайно, це в основному ручна праця, але на допомогу можуть прийти сапка (її краще використовувати на вільних від посадок ділянках) і мініатюрна мотика. Головна мета - позбавити «бур’янове плем'я» харчування: коріння бур'янів без зрізаних стебел швидко виснажиться. Тут головне не втратити час - прополку потрібно починати, як тільки перші паростки бур'янів з'являться із землі, до їх цвітіння, щоб не дати цим шкідливим рослинам шанс утворити насіння.

Хімічна обробка

Даний вид боротьби з бур'янами полягає в обробці гербіцидами. Процедуру можна робити до появи бур'янів. Тоді грунт, на яких було здійснено вплив, видаляється перед посівами. Слід використовувати мінімальні дози препарату.

 Будувати зміцнення

 Шифер, руберойд, пластикові панелі або залізні листи – все це згодиться для спорудження навколо грядок захисної стінки. Звичайно, не варто споруджувати «Китайську стіну», яка буде затінювати овочам або полуниці сонячне світло.  Проте невелика, на 2-3 сантиметри виступаюча над рівнем грядки стінка не завадить. Заглибити ж в землю її потрібно на півметра. Завдяки такому захисту багато шкідливих бур'янів, таких як молочай, пирій або осот, не проникнуть на грядки.

Мульчувати землю

Значно уповільнюють ріст бур'янів такі підручні матеріали, як солома, тирса, керамзит і навіть торішнє листя. До того ж вони добре утримують вологу в землі. Важливо створити «мульчуючу ковдру» потрібної товщини. Бур'ян не зможе пробитися крізь такий захист, якщо товщина мульчі буде 5-7 см. В якості мульчі категорично не рекомендується використовувати виполонну траву (особливо в період її цвітіння), інакше ваші бур'яни неодмінно повернуться.  Землю між посадками можна закрити чорною нетканою плівкою (але не поліетиленом), проробивши в ній отвори для «потрібних» рослин.

Заповнювати вільні місця

Не дати бур'янам місця для росту і розвитку, засадити весь простір між рослинами на грядках, де могли б «облаштуватися» шкідливі трави – це ще один спосіб боротьби з ними. Для посадки в міжряддях відмінно підходять редиска, салат, селера, кріп, петрушка – вся рання і така бажана до столу зелень. Щоб овочам вистачило світла і харчування, треба регулярно проводити підживлення, а поруч з високими культурами, які будуть загороджувати сонячне світло (помідорами, перцями), висаджувати тіньовитривалі - моркву і ту ж петрушку.

Використовувати газети і бобові

Папір (газети і картон) - теж відмінний помічник у боротьбі з бур'янами. Тільки використовувати цей матеріал треба вже після збору врожаю. Якщо бур'янів дуже багато, посадіть на грядці (це можна робити не тільки навесні, але і протягом усього сезону) горох або квасолю, які є рослинами-сидератами – вони пригнічують бур'яни. За осені притопчіть батоги цих рослин до землі разом з бур'янами. Накрийте цю ділянку землі газетами або картоном, а зверху покладіть шар бадилля, сучків, листя – будь-яких рослинних відходів. Така «шуба» допоможе зробити грунт більш родючим і, найголовніше, позбавити його від бур'янів. Правда, вже тільки на наступний рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...