Мешканці Шостки на Сумщині розповіли про ракетний удар 23 січня

23 січня близько 7 ранку російські військові вдарили ракетою по Шостці. Як інформує Сумська обласна військова адміністрація, були уражені об’єкти критичної інфраструктури міста. Що чули і бачили того дня мешканці міста — у матеріалі Суспільного.

Лідія мешкає за кілька сотень метрів від місця вибуху. Жінка говорить, що ще не відійшла від попереднього обстрілу, який відбувся 13 січня.

Лідія, мешканка Шостки. Фото: Суспільне Суми

"У нас о сьомій ранку знову пролунали вибухи: один, другий вибух. Люди, звичайно, дуже перелякані, дуже схвильовані. Ракети пішли на інфраструктуру. Весь час тепер страшно, бо люди не знають, чи вибігати їм на вулицю, чи залишатись у квартирах. Напевно, якби перший раз вибігли, то вибухова хвиля притисла їх до будинку. Але у нас тепер є підвал і люди туди з речами швидко".

Шосткинець Володимир розповідає, що від потужного вибуху у багатьох будинках вибило вікна.

Володимир, мешканець Шостки. Фото: Суспільне Суми

"Перший вибух був гучним, а три інші – тихіші. У всіх вікна відразу ж посипались", — говорить чоловік.

Пані Парасковія також прокинулась від потужних вибухів. Жінка розповідає, що попри інтенсивні обстріли їх частини міста, не збирається залишати домівку.

Параскевія, мешканка Шостки. Фото: Суспільне Суми

"Сьогодні я чула два рази. Страшно, але що робити? Куди їхати, як грошей немає, то люди їдуть з грошима, а у мене їх немає".

Керівник гуманітарного центру «Проліска Суми» Олексій Сахно говорить, що їх організація надавала допомогу постраждалим 13 січня, а цього разу планували доставити у місто черговий вантаж товарів.

Олексій Сахно, керівник гуманітарного центру "Проліска Суми". Фото: Суспільне Суми

"У нас є психолог, є соціальний співробітник, які надають допомогу особам, які постраждали. Тому що це повторний обстріл, після пережитого стресу. Люди зазвичай погано реагують на повторні такі обстріли. Руйнувань не було, а тому будівельні матеріали ми не видавали, натомість привезли ще 200 листів ОСБ для адміністративних будівель, щоб перекрити там вікна", — пояснює чоловік.

Консультант з соціального супроводу гуманітарної місії «Проліска» Андрій розповідає, що їх організація також допомагає людям переоформити втрачені під час обстрілу документи.

"Ми займаємося відновленням втрачених та пошкоджених документів. Оформленням довідок внутрішнім переселенцям, працюємо переважно з вразливими категоріями населення, інваліди, внутрішньопереміщені особи, особи, які постраждали від бойових та воєнних дій".

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua